Zrušenie Sedem, s.r.o. – mediálna bomba

13
2356

sedem_sro_logoMnohí si potrebovali prihriať polievočku (novinári), ponadávať si zas trošku na Fica (nie, že by som ho chcel zastať!), resp. nájsť si „aj na dnes nejakú dobrú zámienku“… Iní zase (tí, ktorím to čosi hodilo do vrecák a najmä – boli na obrazovke), sa nevedia donadávať a doprirovnávať súčasné Slovensko ku komunistickému režimu. Je síce pravda, že súčasný premiér má akosi blízko ku socializmu, ale to nechajme tak…

V prvom rade, sme demokratický, právny, kapitalistický štát (teda aspoň sa tak všetci tvárime) a aj keď podľa môjho názoru logicky bol vyvolávaný politický tlak (komu by sa páčilo, že si z neho robia každý týždeň debilka, najmä ak je termín ďalších volieb bližšie ako termín tých posledných – a preferencie sú raz preferencie. Alfa a Omega politickej kariéry), a ako bolo správne napísané istej diskusii – Markíza je v prvom rade súkromná televízna spoločnosť.

A ak sa súkromná spoločnosť rozhodne zrušiť reláciu – ktorá bola síce podľa mňa dobrá – ale ak mám pravdu povedať, ak som si pozrel niečo z internetu v televízii – siahnuť na 7 s.r.o. bola až tretia alternatíva, a na ňu sa mi zhruba pol roka dozadu už nenašlo miesto v časovom pláne. Takže uvažujúc mysľou TV diváka (určite nesprávnym) systémom „podľa seba súdim teba“, JOJka dosť výrazne „kradla“ z koláčika Markízy. A samozrejme kradne…

A Markíza s tým samozrejme musí niečo robiť. A tak sa môže stať, že Sedem s.r.o. možno síce zanikne ale iba ako relácia, ktorej štafetu preberie iná, s iným názvom, a možno sa komici nebudú zaoberať toľko politikou (aj tak to väčšinu ich konzumentov nezaujíma), ale budú si robiť „prču“ z niečoho iného, a bude to, ako poznám pána Lasicu, minimálne rovnako komické (veď ten mal svoj kariérny zenit za komunistických čias, kedy bolo zakázané si uťahovať z politikov, a tak vtipkárčili na iné témy – a ako dobre im to išlo), aby sa niekto nemusel stále zaoberať politickým tlakom…

Resumé: nevidel by som to ako veľký problém. Sedem, s.r.o. bola relácia dlho na trhu, takpovediac „ošarpaná značka“, ktorú bolo treba trošku modernizovať, príde niečo iné, nové… A možno ide iba o geniálny marketingový ťah staro-nového generálneho riaditeľa Markízy ako vytvoriť mediálnu bombu, niečo o čom sa bude hovoriť, aby potom ako „záchranca a spasiteľ“ slávnostne reláciu opäť zaviedol, a takto rekordne zdvihol jej sledovanosť. Nuž, nechajme sa prekvapiť čo bude. Ako povedal ten slepý: uvidíme…

13 KOMENTÁRE

   • Ďakujem všímavým čitateľom za upozornenie na gramatické chyby. Nakoľko momentálne vedúci úseku jazykovej úpravy sviatkuje, stalo sa, čo sa stalo. Nesmierne ma to mrzí. Na vlastnú zodpovednosť som si zobral celé bremeno tejto ťažkej práce a, i keď s drobnými nejasnosťami, snažil som sa jazykovú úpravu vykonať sám. Ak by sa napriek tomu vyskytla chyba, nezúfajte, ani ja nie som dokonalý a pochybil som. Budem rád, ak ma na to upozorníte prostredníctvom diskusného príspevku alebo e-mailu. Teším sa, že ste sem prišli a prajem príjemné čítanie.

 1. nepise sa „hambim sa“… nepise sa „nieje“…

  Kazdy kto publikuje, by mal pisat spisovne. Vo vlastnom zaujme. A je rozdiel robit chyby v spisovnej slovencine a pouzivat slang…

 2. Ale aj k teme…

  Sedmicka ma silnu fanusikovsku zakladnu, ale hlavne je to kvalitny format. Preco by sa ho chcela – akokolvek komercna televizia – zbavit? (Mozme sledovat cisla nahradneho programu)

  PS: Niektori vedia viac a niektori menej… Len prezradim, ze za zrusenie Sedmicky sa mimoriadne angazoval pan poslanec Jarjebek.

 3. animexx > ako bolo napísané od jendného čítateľa vyššie: daj link na tvoje publikácie, pozrieme sa na tvoju slovenčinu. Čo ty na to?

 4. Skjery, publikuješ, tak sa snaž písať správne grmaticky. Len si to kľudne priznaj. Hodnotíš iných (reláciu, politikov, Markízu…) a akonáhle tebe niekto niečo vytkne, tváriš sa urazene.

 5. Zdar. Politika, nepolitika, dolezite je ze sa zrusila vysokosledovana relacia. Pokial ide o strielanie si z politiky, v tejto relacii to neprekracovalo 1/4 z celkoveho casu a povedal by som, ze to patrilo medzi najznesitelnejsiu politicku satiru sucastnosti, na ktorej sa dalo celkom fajne zabavit :-)

  Je mozne, ze sudrh bolsevik nedal priamy „rozkaz“, ved sme demokraticka spolocnost, ale tiez nie je nikde vyvratene, ze pan markizacky riaditel, alebo niekto jemu blizky nema vyssie zaujmy, napr aj v politike, alebo dokonce v smere.

  Mozeme len hadat, pravdu sa nedozvieme, len mi to nedava logiku a som velmi zvedavy, co namiesto kvalitnej relacie prinesie markiza. Len pevne verim, ze to nebude nejaka dalsia priblbla reality show, alebo nejake tuctove americke thrilery a pod.

  Dalsia vec mi nedava logiku.. Ak chcem uviest nieco nove na trh, nezrusim predsa hned to stare. Na stare su ludia zvyknuti, nove nemusia prijat, cize je tu vystavenie sa riziku. Tak neviem, opat sa mi to sklbuje na nejake ine zaujmy.

  Skoda, momentalne je stav taky, ze markiza mi v tejto chvili nema co ponuknut a urcite nie som jediny :-)

  Cest praci sudruhovia a bratia, sestri v kristu, neublizil som nikomu… hehe

 6. animexx :
  nepise sa “hambim sa”… nepise sa “nieje”…
  Kazdy kto publikuje, by mal pisat spisovne. Vo vlastnom zaujme. A je rozdiel robit chyby v spisovnej slovencine a pouzivat slang…

  :):) tak to nečítaj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here