Zachutili mi Chrome aplikácie a Chrome samotný.

2
583

Po dlhej dobe, musím povedať, že máme na svetle sveta konečne lepší prehliadač ako Firefox. Práve Firefox som dlho dlho používal ako default, aj keď som sem-tam niečo nové testoval.

Prečo Firefox a nie napríklad Chrome? Chrom som tiež dlho skúšal a testoval ale najväčší problém bol s kompatibilitou webových stránok, špeciálne napríklad Wodpress admin mi v Chrome doteraz nefungoval po všetkých stránkach tak ako by som si predstavoval. Zaujímavosťou je, že napríklad Internet Explorer bol tiež vždy spoľahlivý prehliadač.

Aký je dnes trend? Pozrite sa na nasledovný obrázok:

Usage_share_of_web_browsers_(Source_StatCounter).svg

MS ide dole, Chrome hore. Firefox turbolentne, ostatní nestoja za reč. Toto je však veľmi dynamický trh, takže nečakám, že by tento stav mal platiť nejaké dlhé roky, aj keď: čo ma najviac aktuálne presvedčilo (okrem, áno, musím to priznať, rýchlosti Chromu) je prednáška Rikiho Fridricha o rozšíreniach pre Chrome „rýchlo a bezbolestne“:

2 KOMENTÁRE

  1. Sú dve veci, ktoré mi na Chrome stále vadia:

    1) dynamická šírka kariet – neviem nájsť na to plugin aby to bolo ako vo Firefoxe

    2) sťahovanie súborov na nejaké “miesto” a nie do temporary files, čo však môže byť ako výhoda aj ako nie, štandardne si však chcem dokument otvoriť a prezreť “online”, iba máloktorý rovno uložiť, … Potom mám zaprataný download priečinok ;(

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here