Výsledok môjho live testu: Internet Explorer 9

1
937

Nebolo to jednoduché, ale za posledných 24 hodín som na moje pomerne dosť náročné putovanie svetom www používal výhradne internetový prehliadač Internet Explorer 9. Tu sú moje dojmy:

Tatrovka

Internet Explorer by som prirovnal, ako keď šoféruje krásne malé vrtké autíčko, s takým riadením, že si karujete malíčkom a kocháte sa krajinkou, a potom presadnete do tatrovky: zrazu to viac vrčí, ovládanie auta je nepresné, sem tam stlačíte na palubovke gombík ktorý ste nechceli, cítite tvrdý kontakt s vozovkou, a aj keď máte super výhľad – trase to, zrýchlenie je akési nijaké aj sa bojíte toho od auta moc očakávať, aby ste to potom ubrzdili.

Preložím:  IE9 berie môjmu laptopu také množstvo systémových prostriedkov, že zapína ventilátor na vyššie obrátky, som zvyknutý z hier, alebo keď toho vo Windowse fakt moc naotváram. Sem-tam stlačíte zavrieť tab, ktorý ste nechceli (ešte že tu máme CTRL+SHIFT+T), a aj keď máte všetky webky krásne vykreslené, obraz sem tam zatrase ako keby ste mali zlý príjem signálu na TV. Otváranie tabov a načítanie stránok trvá o čosi viac (Chome je Chrome), aj sa bojíte ich moc otvoriť nech Vám to celé nepadne.

Trasenie obrazu… ?

Toto som trošku nepochopil, zrejme to súvisí s technológiou zobrazovania / vykresľovania webových stránok ale občas naozaj obraz ako keby „zaškrípal“ a zatrasie po horizontále…

Zväčšenie stránky

Úplne nepochopiteľne sa IE9 správa pri zväčšení stránky. Máte otvorený IE9, čítate nejaký článok ale font je tak malý, že automaticky stlačíte alt a +, čím stránku priblížite. Mám za to, že normálny internetový prehliadač sa správa tak, že si zapamätá, že ja na tejto stránke to mám 2x priblížené a stlačením alt+0 to dám na default.

V IE9 si alt a +/-  približujete a odďaľujete, alt+0 však IE nepozná. Čo je najväčší problém, on si myslí, že chcete mať takto priblížené všetky stránky. Takže keď to máte 2x priblížené a zavriete IE9, otvoríte potom znova, otvoríte 20 tabov, tak všetky taby sa Vám otvoria 2x priblížené a alt+0 nereaguje. Vážne des.

Adressbar

Za naprojektovanie veľkosti adressbaru tak, že vidíte iba http://www a prvé dve písmenká adresy stránky, by som niekomu ruky dolámal… Občas keď som chcel zistiť na akej že to som stránke, som musel skopírovať adresu a vložiť ju do poznámkového bloku. Fakt revolúcia.

Mrznutie pri scrollovaní stránky

Toto ma dosť vytáčalo. Normálne mi webová stránka zamrzla, ako keby Vám zamrzol systém a musel som čakať že čo sa bude diať, normálne že 10 a viac sekundová záležitosť. Kde spravili súdruzi chybu, fakt netuším…

Moje hodnotenie IE9: nepoužiteľný!

1 komentár

 1. Tak, sľúbené argumenty pre IE9:
  Namiesto ALE použi CTRL a ak mám povedať pravdu, ani som nevedel, že túto funkciu plní aj ALT.
  Adresný riadok – klikni pravým na panel, kde sú karty a nastav zobrazenie kariet na osobitnom riadku.

  Skús mať prehliadač aspoň 5-7 dní. Ja som si tiež myslel, že je na dve veci, ale po týždni sa mi zapáčil.
  Oproti Chrome mi napríklad viac vyhovuje maximalizácia na celú stránku, ktorá je v Chrome nedotiahnutá, aj správca sťahovania.

  Nie je to najlepší prehliadač, len dva z nedostatkov, ktoré si popísal sa dajú ľahko nastaviť, len si počas dňa testovania na to neprišiel.
  :)
  Inak pekné postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here