Vybavím Vás prednostne.

3
984

Dnešok bol pre mňa veľký choas. Akosi sa nič nedarilo. Sú také dni. Pomáham blízkej osobe trošku viac dostať jej biznis do obrázok a tak teraz veľa zariaďujem a vybavujem ( jednoducho vytváram náklady, ako by povedal jeden môj ex-ex-ex šéf: vytvárať náklady, na to som expert J, ale ja samozrejme skôr vytváram investície, ktoré by mali priniesť zisk, ale o tom potom, … )

Najprv som ráno dostal e-mailom hotový grafický návrh od grafika, ktorý nám robil leták. Vysvitlo, že ho spravil vo Photoshope. Vy čo viete čo znamená grafická príprava pre DTP sa teraz smejete, pretože viete, že Photoshop je ako tvorený na prípravu webovej grafiky, no čo sa týka prípravy grafiky pre tlačoviny, tam sa pracuje úplne v iných rozlíšeniach, resp. vo vektoroch, ale tým Vás nechcem zaťažovať.

Jednoducho bol celý jeho výtvor, ktorý nás stál hodiny a hodiny konzultácií a nemálo peňazí úplne na nič… Našťastie, tento grafik si svoju chybu uvedomil a okamžite konal, do cca hodinky poslal leták už v potrebných proporciách, vďaka mu. Inak ak by ste potrebovali, môžem ho odporučiť, jeho meno je Ondřej Zunka, kontakt Vám dá Google alebo ja na mojom maile.

Potom ma vytočila „grafička“ vo firme ktorá nám robí vizitky. Ja nie som DTP grafik a v InDesigne robím iba okrajovo, tak som navrhol vizitku v programe pre mňa domovskom – vo Photoshope, iba tak pre ilustráciu ako tie vizitky asi majú vyzerať. Grafička zobrala môj JEPEG z Photoshopu, bachla ho do svojho DTP programu, spravila PDF výstup a poslala na schválenie… Zapol som InDesigne (ráno nainštalovaný Trial pod hrozbou že budem musieť spraviť leták sám… J ), za 3 minútky som mal DPF výstup v odpovedajúcej kvalite pre tlač pekných vizitiek (aby aj maličké písmo bolo ostré a jasne čitateľné).

Doména. Ach bože doména… Máme názov firmy, ktorej .sk doména je obsadená, zostala na výber .cz alebo .eu, ale keďže firma pôsobí viac menej úspešne zatiaľ iba na slovenskom trhu, rozhodli sme sa pre .eu. Ale háčik, doména nie je až tak úplne voľná, je totiž registrovaná firmou SEDO, ktorá je špecialistom na obsadzovanie domén a následný predaj… 73€ nám však neprišla až nejaká horibilná suma, za doménu, ktorej názov je jednoduchý a jednoslovný a je to hlavne názov firmy ktorá pôsobí od roku 2002. Takže jasná voľba.

Objednanie a zaplatenie prebehlo jednoducho, kosa narazila na kameň až u Websupport, ktorý ma, „poslali do riti“ pretože oni „v živote nič také neriešili ako presun domény od SEDO alebo inej takejto firmy k nim“. Wau, objednali sme teda po dlhých diskusiách registráciu u WS, zaplatili 11€ a čakáme, či sa vôbec doména dostane pod WS J. Bude to ešte zaujímavé.

No a aby som sa dostal konečne ku tomu, čo má vlastne znamenať môj nadpis: objednal som si službu, je to mailing, nechcem to tom viac rozpisovať, jednoducho je to služby ktorú si môžete objednať napríklad u Azet.sk a oni pošlú Vami zadaný e-mail užívateľom svojich služieb, ktorých si poviete: napríklad – muž, 23-37 rokov, bydlisko – mestá, atď, …. No a objednal som si tento mailing ešte v sobotu alebo v nedeľu s tým, že potrebujem posielať mailing v pondelok, najneskôr v utorok.

Postup bol takýto: zaplaťte XXX Euro, ok, zaplatil som (vopred, samozrejme). Potom mi celú nedeľu neopisovali. Potom mi pondelok poslali ráno e-mail že aby som poslal text (poslal som ho už v sobotu), potom mi znova celý pondelok neodpisovali. Potom mi odpísali v utorok, že na tom robia, poslali mi vzorový e-mail, ku nemu som im poslal požiadavky na úpravu, zase mi celý utorok neodpísali, až po mojich asi možno už aj 30-tich mailoch a poslednom o tom, že som fakt nasratý a že či si myslia že im takto budem referovať kvalitu ich služieb u iných záujemcoch, tak som dostal odpoveď, že oni sú najlepší a preto to dlho trvá lebo sú aj lacní. Že pracujú od 10.00 do 24.00 a že sú plne vyťažení.

Moja odpoveď bola iba, že ich chápem (prd chápem, keby som im to nezaplatil vopred – už by to dávno bolo, takto už peniaze majú, tak môžu špekulovať), a že jediné čo ma serie, že som aj svojim zákazníkom sľúbil, že to bude v utorok a ono už je akosi streda večer a že ja mám tiež iba jedny nervy…

Prišla jasná odpoveď: vybavia ma prednostne :D :D :D :D

No. A tak si tu žijeme….

Ešte by som si tu trošku chcel kopnúť do automechanikov. Sú to svine, zarobia na Vás jak hovado a tvária sa, že pre Vás robia vlastne zadarmo. No nič, o tom niekedy inokedy… Ale ak sa znova narodím chcem byť automechanik J….

3 KOMENTÁRE

  1. Tak to je milé… Dobrý článok, skúsenosti s Azetom mám podobné, ale čo si budeme hovoriť. Teším sa na príspevok o tých mechanikoch :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here