Vista vs. XP

1
1231

Ja viem, nekonečné debaty. Nekonečné hádky a výmeny názorov skoro rovnaké ako pri Windows vs. Linux, AMD vs. Intel, nVidia vs. ATI.

Mám na desktope XP, keď sa zamyslím späť, Vistu som tam mal raz. píšem o tom [ v tomto článku ], a bol som dosť nasratý, pretože mi nešiel skener na mojom muflifunkčnom [ HP 3055 ]. A bol som ešte viac vytočený, keď mi HP oznámilo, že ovládače pod Vistu na túto tlačiareň ani nevydá, pretože sa jedná o starý model (heh, starý pár mesiacov a pekne drahý, ale dobrý, nechcem meniť, som rád že mám).

No, potom mám notebook, svoje 12″ šikovné malé chutné notebookovidlo, kde mám Vistu. Vista mi nijako neprekáža, síce je na nej dosť vecí nelogických. A to napríklad:

  • Riadenie užívateľských účtov alebo ako sa to volá – to je to otravné čo musíte hneď po inštalácii vypnúť, ktoré sa Vám stále ozývy v taskbaru aby ste si to zapli
  • Okno prehliadača. Nie internetového. Keď sa chcete dostať cez Windows interface (ja používam skôr Total Commander) k nejakému súboru, hrozne ale HROZNE mi tam chýba tlačítko „ísť o úroveň vyššie“. Neviem či som magor, ale ja ho tam nemám. Vy?

Inak sa mi Vista používa úplne rovnako ako XP.  Vy ste na tom ako?

1 komentár

  1. ja neviem prečo, ale všetky lamy hovoria že vista je shit lebo sppomalije velmi PC, pri čom by im stačilo kupit si aspon o giga viac pamete RAM…teda ak tam mate 2GB bo pre vistu je to min. Je aj pravda že hned po zapnutí dlho rozmýšla a bliká kontrolka 2x taq dlhšie ako na XP ale odvovodnenie je , že vista si spraví stupnicu od tých najpoužívanejších programov po najnepoužívanejšie a vyhradí im miesto v pamati RAM, čiže vista je v používaníí aplikáácii rýchlejšia…. čím viac ram tým rýchlejšie….. ale min 2GB!!! ….
    PR: používate často WORD….vista to už má zoradené a uložene na ramke, čiže hned po kliknutí sa word otvorí a píšete…. pri čom na XP treba čakat na spustenie CCA 3-4 sekundy …a to je len príklad….pri hrách to funguje taqq isto…. vista má ešte nejake chybyčky krásy ale to sa opravý so SP 2 alebo 3 ….taq aj bolo s XP …. cena visty možno stupne a lamy budu ľutovat že si ju nekupili skorej!….. VISTA ROCKS!! :D
    a čo sa týka windows 7 ….hmm nepáči sa mi….neviem si predstavit ako sa na tom dotykovom hraju hry…..aj taq sa mi nepáči… :D

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here