Vážené NAY ELEKTRO a všetci obchodníci s vernostnými kartami: Nekartujem, ďakujem!

2
6824

Utrápený život anti-kartového maniaka. Aj tak by sa dal nazvať azda hociaký deň, kedy musím niekde niečo zaplatiť. To, že na Slovensku sa na mňa ešte stále pozerajú ako na šialenca v niektorých zariadeniach, keď poviem, že budem platiť kartou (pre vaše info v Škandinávii do roku 2020 úplne zrušia hotovosť, dnes tam hotové peniaze používajú iba drogoví díleri a prostitútky), na to som si už zvykol. Ale neustále pýtanie sa, či mám takú a takú vernostnú kartu, a keď nemám tak že „Vystavíme?“, ma už začína pomaly zabíjať.

Prídem na čerpaciu stanicu, natankujem a idem zaplatiť. SMART kartu / OVM / Slovnaft kartu máme? Nie, ďakujem! Idem na obed – Medusa karta? Nie, prosím nie! Vrcholom všetkého je, že už aj v mojom malom rodnom meste v Trenčíne v Stepse pýtajú nejakú vernostnú kartu. To vyzerám, že mám pri sebe asi tak 50 rôznych kariet??? IKEA, Phanta Rhei, Ševt, Tesco, Billa, Terno, Baťa, H&M, Peek and Cloppenburg, Datart, Nay, Fann, dokonca v trafike – do piči! V trafike!!!  Mi chceli robiť nejakú vernostnú kartu.

Prosím vás všetci čo len trošku môžete ovplyvniť tieto otravné, unavujúce a život kaziace hlášky predavačov – Nie, nekartujem, ďakujem!

Pretože:

 • nie som žena s kabelkou nemám kde tie karty nosiť
 • kedykoľvek som si nejakú kartu vybavil, buď som ju niekde stratil
 • alebo v zime použil a zničil pri prvej načakanej námraze na okne auta
 • otravuje ma nosiť už len peňaženku s dokladmi a dvoma bankomatovými kartami
 • neznášam mať vybúlené vrecká na rifliach
 • keď som nejakú kartu aj ako dement používal (naposledy som tak vyhodil smart kartu od Shell), lebo mi po dvoch rokoch používania a neustáleho zabúdania v aute (a vracania sa pre ňu) povedali, že tam mám „už toľko bodov“, že si môžem umyť auto zdarma (na ich naozaj veľmi zlej automatickej autoumývarke)

Povedal som si: sral to pes! Odteraz žiadne karty, ani keby mi dávali neviem čo zadarmo! Nechcem nič zadarmo, nechcem žiadne bonusy, zbierať body. Nič, nechcem nič! Nie je krajší pocit, ako neriešiť to či mám nejakú kartu alebo nemám. Ani pre 3% zľavu! Sral vás pes!

Teraz som sa ale dozvedel, že obchodný reťazec Nay Elektro má úplne najviac popiči vernostný program – ak používate ich vernostnú kartu, tak vám reklamácie vybavia pri produktoch do 30 Euro výmenou kus za kus. Wau! A viete čo? Nebudem nakupovať v takom obchodnom dome, ktorý ma bude znevýhodňovať ušetreným časom, len pre to, že nechcem mať plné vrecká 50-tich rôznych vernostných kariet.

Toľko s vašimi kartami – vykartujte sa s nimi niekam do vesmírneho zapadákova. Kartári.

2 KOMENTÁRE

 1. Čavik slečna. Som rád, že sme sa videli aj na živo ;-)

  1) raz som bol svedkom ako moja kamoška platila vo Wagamama „kartou“ v aplikácii a keď som videl aký bol pôrod nájsť tú aplikáciu, potom kartu a potom čo robila čašníčka s JEJ iphonom = NIKDY, TOTO UŽ NIKDY NECHCEM ZAŽIŤ.

  2) Do DMky a Teska chodím veselo bez karty, zatiaľ ma žiadna kartová kontrola nespacifikovala a nedostal som pokutu

  3) Keď raz budem veľký a budem potrebovať sekeru, kúpim takú akú ja budem chcieť a rád za ňu zaplatím.

  4) Reflexnými vestami ma vybavila teta v Audi, keď som si kupoval auto

  5) Keksíky nepamám

  6) IKEA kartu som si presne z týchto dôvodov vybavil aj ja. Výsledok – nikdy som ju nepoužil pretože som ju vždy zabudol v aute / doma / niekde

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here