@Twitter – mám nápad, čo treba zlepšiť ;)

1
587

Super vec ten Twitter. Konto mám už dávno ale až dnes som ho začal aktívne používať a naládoval som doň nejakých užívateľov, ktorých chcem „nasledovať“. Mám však jeden dosť podstatný návrh ktorý by som v Twittr-i rád videl.

Pre tých čo nevedia čo je Twitter – ide o  službu kde si zadávate podobne ako na Facebooku (ten snáď poznáte – ak nie – prosím stlačte CTRL+W), akurát tam máte o dve podstatné fukcie naviac (z poľadu jednodňového používateľa) :

 • keď píšete o nejakej veci napr. ja píšem o Twitter-i, tak by som v „statuse“ použil názov #Twitter, získate tým akúsi interakciu:
 1. jednak za s z #Twitter spraví odkaz na všetky príspevky (od úplne všetkých používateľov Twitteru) na ich príspevky, kde tiež použili #twitter
 2. jednak pri hľadaní a zadaní kľúčového slova #twitter zobraza tiež zoznam postov tak ako v bode 1.
 • ak píšete „o niekom“, alebo niekomu, kto používa twitter, tak napíšete @jehonick, má to podobný efekt ako to s tou #

No a teraz čo by som zlepšil? Tak napadlo ma, rád by som následoval niekoho (alebo niečo – kedže Twitter konto majú aj organizácie, webové stránky, noviny, televízie či fancluby atď, …), kto píše o filmoch, teda, zadal som do vyhľadávania #film. Ale!

Ja by som rád nasledoval niekoho, alebo niečo, kto píše o #film po slovensky, teda treba spraviť:

 • pridať do „Settings“ na Twitter účte jazyk(jazyky), ktorým hovorí daný užívateľ
 • spraviť pokročilé vyhľadávanie:
 1. „chcem hľadať iba v jazykoch, ktore mám nastavené v účte, že nimi hovorím“ ( napr mám nastavené. slovensky, česky, anglicky)
 2. „chcem hľadať iba v jazyku“ (napr. hľadám niekoho z fínska kto píše o ….. neviem čom)
 3. a samozrejme funkciu (zrejme defaultnú) – „chcem hľadať vo všetkých jazykoch“

A ešte ma napadá k tomu 3. – vlastne by som si mohol niekde nastaviť ako chcem hľadať defaultne – či 1., 2. alebo 3. viď vyššie.

  1 komentár

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here