Úvod Technológie Software Tlač e-mailov v Outlook 2007

Tlač e-mailov v Outlook 2007

0
1040
Alebo prečo je Microsoft taký (ne)dokonalý.

Tak som sa pripojil k moderným ľudom a kúpil som si Office 2007, obsahujúci aplikáciu Outlook 2007. Používal som predtým rôzne e-mailové klienty (MS Outlook Express, The Bat!, …)a bol som vždy zvyknutísi dlhočizného e-mailu vytlačiť jednu – dve strany obsahujúce práve tie informácie ktoré potrebujem s niekým prekonzultovať, niekomu predať, alebo si ho iba položiť na stôl aby som nezabudol na niečo dôležité.

Ako len bolo moje nadšenie zmrazené, keď som našiel v možnostiach tlače na výber iba medzi párnymi a nepárnymi stránkami + niečo ďalšie,Ale stará dobrá možnosť, ktorá napr. vo Worde, Exceli, ale aj v iných aplikáciách z tohto balíčka zostali: Tlačiť strany(u): čísla strán (2,5,7) alebo od-do (1-5) tu chýba.

Myslel som že ide o omyl alebo to jednoducho neviem. Využil som teda možnosť, ktorá mi ako oficiálnemu majiteľovi tohto kancelárskeho balíčka prináleží: zavolal som na zákaznícku podporu, ktorá sa mi s úsmevom ospravedlnila, a vysvetlila, že vďaka novému HTML formátovaniu v Outlooku 2007 je táto možnosťtlače nedostupná.

Naviac mi odporúčali, aby som si takto e-maily tlačil tak, že skopírujem obsah e-mailovej správy do aplikácie MS Word a tam si môžem vytlačiť stranu ktorú chcem. Tak to Vám teda pekne ďakujem za radu, pripomína mi to akoby som konzultoval nefunkčnosť svetlometov na aute, a predajca by mi s úsmevom vysvetlil, že áno svetlomety nefungujú, ale môžem si svietiť baterkou z kabíny auta.

Tak vám teda ďakujem Microsoft, ste takt super, určite s Vami počítam pri výbere kancelárskeho balíka aj pri mojom budúcom novom PC.

clanok_fotoMS Outlook 2007 a jeho možnosti tlače e-mailu. Vidíte chýbajúcu možnosť tlače iba zvolenej strany.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here