Test Samsung Galaxy S3: prechod z iPhone 4S.

0
1045

Dnes ráno som sa zobudil a pustil správy, kde mi medzi hlavnými highligtami udrelo do pozornosti, že Akcie Applu klesli za včerajšok o 10%. Prvé čo ma napadlo: ja som včera vymenil iPhone 4S za Samsung Galaxy S3… Pri rannom preberaní som rozmýšľal na dôvodmi, prečo asi tie akcie klesajú, a mňa napadli tieto dôvody:

 • smrť S. Jobsa ako taká: každý vie, akú zásluhu na „byť o krok vpred“ mal na produktoch Apple
 • sklamanie z iPhonu 5: „jablíčkáři“ boli zvyknutý, že ak Apple vydal nový produkt, mal revolučné vlastnosti, o ktorých konkurencia často ani nesnívala, čo pri iPhone 5 jednoducho chýba a dnešné Samsungy, HTC či aj menej prémiové značky alebo dokonca aj úplne iné platformy (Windows Phone 8) sú momentálne o krok vpred pred Applom.
 • iPhonu 5 chýba NFC čip
 • iPhone 5 nie je LTE ready (ba dokonca jeho max. rýchlosť HSDPA je 21,1 Mb/s)

Pozrel som sa na akcie Applu detailnejšie na Google Finance a zistil som, že za posledného pol roka o viac ako 38%:

6m

A toto je za posledných 5 rokov, čo poviete, rozdiel trendu vývoja však?

5y

Ako som spomínal, včera som dostal na vyskúšanie Samsung Galaxy S3 (ďakujem Samsung) a po / polroku používania iPhone 4S / prechádzam opäť na Android platformu.

I keď omnoho radšej by som vyskúšal Microsoft platformu alebo novú Blackberry Q10, ktorá bude ale u nás dostupná až koncom mája.

Teraz trošku k iPhone vs. Samsung rozdielom, nebudem sa dlho rozpisovať, bodovite napíšem najskôr k iPhone, to čo tam je dobré a zlé:

IPHONE 4S KLADY (+) :

 • Neskutočne som si zvykol na to hardwarové tlačítko na prechod na tichý režim. Absolútne nemusíte telefón zapínať, stačí sa naň pozrieť a vidíte na čom ste…
 • Veľmi intuitívne menu, nastavenia. Toto môže Android závidieť iOS, pretože tu neskutočne ľahko nájdete potrebné nastavenie.

 

IPHONE 4S ZÁPORY (-) :

 • Pri prechode na iPhone som „prišiel“ o zopár kontaktov, ktoré sa z Gmail účtu neimportovali korektne, musel som manuálne poupravovať cez webové rozhranie niekoľko desiatok Gmail kontaktov aby boli údaje v tej danej kolonke, v ktorej si to Apple praje… Nehovoriac o tom, že samotná synchronizácia s Gmail účtom prebehne až po malej finte, inak Vás chce Apple dotlačiť aby ste synchonizovali z iCloud.

 

Samsung Galaxy S3 KLADY (+):

 • Okamžitý a exaktný import kontaktov z mojej zálohovej banky: Gmail. Aj keď musím povedať, že nie sú popárované jednotlivé účty, ale o žiaden kontakt som narozdiel od prechodu na iOS neprišiel.
 • Displej je väčší čo je naozaj porovnateľný rozdiel ak prezeráte web alebo inú službu kde chcete mať veľkú obrazovku je to príjemné, taktisto aj klávesnica má tým pádom väčší odstup písmeniek od seba, aj keď Samsung má „iba“ 306 DPI vs. 330 DPI u iPhonu.
 • Mám pocit, že pri Samsungu mám lepší signál (v bytovke kde bývam je problém so signálom), ale toto by som nechal zhodnotiť až po dlhšom používaní.
 • Podpora HSDPA 21,1 Mb/s vs. 14,4 Mb/s u iPhonu

 

Samsung Galaxy S3 ZÁPORY (-):

 • Kým nainštalujete telefón do použiteľnej podoby, musíte zadať rôznym systémom a aplikáciám asi 20x svoje meno a heslo, čo ma pri dĺžke a sile mojich hesiel dosť vytáčalo.
 • Zložitosť Androidu. Chcel som ako prvé nastaviť aby sa zobrazovalo moje číslo keď niekam telefonujem. Niekoľko krát po sebe som prešiel dlhočizné menu NASTAVENIE v Androide, aby som sa asi po polhodine dopátral k tomu, že musíte ísť do HOVOR, kliknúť možnosti a až tam je táto možnosť. Toto som v iPhone našiel za pár sekúnd…

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here