Test ôsmich internetových prehliadačov

1
1798

Ktorý internetový prehliadač spotrebuje najmenej systémových prostriedkov. Bola základná otázka pred mojim testom. Pozrite sa ako dopadol test plný obrázkov prehliadačov IE9, Opera, Firefox8, Firefox 9beta, Chrome, Maxthon, Safar a menejznámy K-Meloon.

Test som vykonal nasledovne: Otvoril som internetový prehliadač, v tom čase som vypol všetky programy ktoré bežia okrem tých na pozadí (napríklad Skype mi stále beží) a otvoril som spolu 19 tabov a v nich moje najčastešie navštevované www stránky. Následne som spustil správcu úloh a robil screenshoty so záťažou.

Takto som výsledky zoradil od najhoršieho po najlepší:

8. Internet Explorer 9

 

7. Safari 5

 

6. Opera 11

 

5. Maxthon

áno ja viem, Maxthon je iba nadstavba nad IE, ale výsledok ma tiež zaujímal…

 

4. Firefox 8

 

3. Firefox 9 beta

 

2. K-Meloon 1.5.4

 

Poznámka: K-Meloon bol pokus, ktorý som chcel vyskúšať, a keďže som mal už screenshoty urobené, zaradil som ho to dohto testu. Podľa mojich dodatočný informácií bol však vývoj prehliadača zastavený už minulý rok a treba objektívne povedať, že prehliadač po 19 otvorených taboch nebol schopný plynulej prevádzky a reakcie boli niekoľko sekundové. Niektoré stránky sa tiež nezobrazili korektne napríklad:

1. Chrome

 

Celkový graf výsledku zaberania pamäte RAM:

Ešte na záver jedna subjektivita. Rád by som internetové prehliadače zoradil podľa použiteľnosti podľa mojich dlhoročných pozorovaní:

1. Chrome

2.  Firefox

3. Opera

4. Maxthon

5. Safari / Internet Explorer

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here