Sygic, prepána, vy ste ten Speedometer aj skúšali…?

1
1085

Sygic nedávno vypustil novú aplikáciu, ktorou zrejme chcel znížiť u svojich zákazníkov potrebu použiť aplikáciu Waze. Tá je veľmi užitočná ak cestujete ale nechcete použiť navigáciu, ale iba info o prípadnej bližiacej sa zápche, radarom alebo cestným výstrahám.

2013-12-23 19.16.08

A tak Sygic vypustil aplikáciu Speedometer, ktorá zobrazuje iba Vašu presnú rýchlosť a upozorňuje na incidenty po ceste, ktoré nahlásia iní užívatelia. Musím však konštatovať páni, Vaša služba je nepoužiteľná, pretože:

1)      Zrejme reaguje už na prvé nahlásenie incidentu. Včera som išiel trasu Bratislava – Trnava a každý jeden kilometer bola nahlásená „Výstraha“ alebo „Polícia“. Zrejme sa niekto nudil alebo dal telefón do rúk,.. Wau aká služba!

2)      Chcel som popri tom, ako mi to každých pár sekúnd vrešťalo nahlásiť reálne odstavené auto v pravom pruhu ale: NEDALO SA! Pretože asi 600 metrov pred a 600 metrov po danej udalosti Vám to pípa jak choré (aj vypnuté – na pozadí) a nie je žiadne tlačidlo na zrušenie tejto výstrahy iba jej potvrdenie alebo zrušenie. Ale keď som 600 až 50 metrov pred výstrahou, ešte neviem, či tam ten radar naozaj nie je schovaný za rohom, budem to vedieť, až keď cez daný bod prejdem.

a055baf7a12d11597d84a971bf35a05d

3)      Tretie vec, a to je absolútny dizajnérsky vrchol hlúposti tejto aplikácie je, že keď je hlásený radar, tak 600 metrov pred týmto bodom sa Vám zruší zobrazovanie presnej aktuálnej rýchlosti a v mieste, kde sa rýchlosť zobrazuje Vám ukazuje veľká ikona „Výstraha radar“.  Každý hlupák vie, že tachometer v aute je nepresný a ukazuje rýchlosť reálne cca 10km/h viac ako naozaj idete oproti podstatne presnejšiemu meraniu rýchlosti systémom družíc GPS, ktoré by preto práve v tomto momente mala táto aplikácia ukazovať. MEGA-MEGA-FAIL! Tak to Vám teda naozaj gratulujem k tomto totálnemu nepodarku a pýtam sa, či ste to milý Sygic aj testovali, alebo iba tak nakódili a že „na“.

1 komentár

 1. Ahoj,
  mám v Sygicu na starosti tento projekt. Dík za pripomienky. O viacerých už vieme a pracujeme na odstránení. Iba pár otázok / pripomienok.

  a. Áno, testovali sme ju. Veľa. Počas vývoja, ale najmä pred releasom, máme pravidelné testovacie jazdy. Osobne ju používam takmer vždy, keď idem autom.
  b. Viem, že aplikácia nie je dokonalá. Vonku je zhruba 3-4 mesiace, takže má ešte množstvo chýb (UI, UX…). Tiež jej chýbajú niektoré funkcie. Ideme na to ale postupne a priebežne upravujeme aj na základe spätnej väzby od používateľov. Snažíme sa dať každý mesiac vonku nový update, takže vývoj napreduje rýchlo.
  c. K tvojim bodom – 1) zatiaľ je tam len základná ochrana proti zneužitiu, takže sa môže stať, že natrafíš aj na hlásenia, ktoré sú falošné. Postupne ale algorytmus vylepšujeme, takže časom by sa to už nemalo stávať. Tiež treba brať ohľad na to, že každé hlásenie má istú trvácnosť, takže ak niekto nahlásil napr. policajnú hliadku (ktorá tam reálne bola), mohla už medzičasom odísť. 2) “…a nie je žiadne tlačidlo na zrušenie tejto výstrahy iba jej potvrdenie alebo zrušenie.” Ako si sám v jednej vete odpovedáš :) tlačidlo na zrušenie hlásenia tam je. Buď klikneš na (x) vpravo hore alebo môžeš zamietnuť, ak tam dané hlásenie nie je. V oboch prípadoch sa hlásenie zatvorí. (Ak ti vadí pípanie na pozadí, buď môžeš vypnúť zvuky, prípadne vypnúť background mode – obe možnosti nájdeš v nastaveniach). 3) Toto ešte samozrejme budeme dolaďovať. Ale rovnako, ako v bode 2) môžeš hlásenie zatvoriť.

  Ešte raz vďaka za pripomienky. Od ostatných používateľov máme zatiaľ veľmi pozitívny feedback. Za cca tri mesiace máme viac ako 200 tisíc stiahnutí. aktívnych používateľov je tiež dosť a rating na všetkých platformách (iOS, Android, WP8) máme vyše 4*. Verím, že časom sa ti aplikácia zapáči. Keď budeš mať nejaké otázky / pripomienky / čokoľvek, kľudne napíš. Budem rád. :)

  PS: To porovnanie s Waze chápem, podobnosť tam určite je. Len ťa poopravím v tom, že Sygic mal tieto funkcie ešte predtým, než nejaký Waze vznikol. ;) Speedometer následne vznikol ako zjednodušená verzia Sygic Navi. Ako správne píšeš, práve pre používateľov, ktorí nepotrebujú mať furt zapnutú navigáciu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here