Úvod Technológie Internet Ste spokojní so svojou e-mailovou schránkou?

Ste spokojní so svojou e-mailovou schránkou?

0
630
Jednoduchý návod ako sa vyhnúť plnej schránke, kope spamu a výpadkom a problémami s nedoručenými e-mailami na novú e-mailovú adresu.

Nevýhoda e-mailovej schránky u dodávateľa nejakej inej služby je v tom, že ak budete chcieť niekedy jeho primárnu službu, budete musieť zmeniť aj e-mailovú adresu.Príklad:
Operátor (pevnej linky, mobilu) – e-mailovú schránku sme dostali zdarma tak prečo ju nevyužívať…?

Pri takejto situácii ste viazaný na zmluvu o pripojení v ktorej je (zrejme) aj definovaný e-mail. Ak zmluvu zrušíte, zrušia vám aj e-mailovú schránku.

Navyše problémy s takýmito e-mailovými schránkami sú najčastejšie:
1) Kapacita – ak je schránka plná, ďalšie e-maily Vám neprídu!
a) E-maily ktoré čítate cez webové rozhranie webe a nezmažete, zostávajú uložené na serveri, v ktorom máte pridelenú určitú kapacitu. 5Mb, 10MB, 50MB, … Typicky má e-mailová správa bez prílohy okolo 0,2 MB. S prílohou môže však mať aj niekoľko MB.
b) E-maily, ktoré čítate v e-mailovom kliente, že e-mail ktorý príde v čase kedy nie ste pripojený na internet sa uložia takisto ako v bode a). Keď ich potom stiahnete do poštového klienta , nastavené sú spravidla tak, že sa zo servera vymažú po ich stiahnutí do klienta. Vyhrané však nemáte, čo ak nebudete môcť niekoľko dní na internet (dovolenka) a server sa zaplní… ?

2) Spoľahlivosť – ak nie je primárnym predmetom služby, nemusí byť 100%
Na tento bod nechám Vás samotných aby ste si spravili mienku o tom, koľko krát chce chceli poslať alebo prečítať (dôležitý) e-mail a (pre výpadok služby) ste nemohli.

3) Spam. Moderné spamfiltre sú účinné. Nemusíte ich nijako aktivovať, kvalitná e-mail služba (vid nižšie) sa o všetko postará sama.

4) Cena. Nie všetko najlepšie je zároveň najdrahšie.

Doporučujem (nikto mi za to neplatí  ) Gmail. Produkt firmy Google. http://mail.google.com

1) Kapacita: v tomto momente 4518 MB (niečo cez 4GB) schránku na Gmaile (a stále rastie). Pri použití Gmailu správy naozaj netreba mazať. Potrebujete si nájsť informáciu ktorá Vám prišla na e-mail pred rokom, tak ju tu cez rýchle vyhľadávanie nájdete. Veľa ľudí používa túto e-mailovú službu aj ako úložisko svojich dôležitých súborov, udajov, textov, …. (potrebujete si bezpečne uložiť Vašu prácu do školy? Pošlete ju sami sebe na e-mail… )

2) Neviem súdiť, nechám na druhých, podľa všeobecnej odozvy a používanosti však predpokladám, že veľmi vysoká.

3) Spam: extrémne silný spamfilter.

4) Cena: nula-celá-nič.

Čo však s e-mailami, ktoré mi prídu na moju starú adresu?

Jednoduché riešenie: presmerovanie e-mailu, tak ako funguje presmerovanie hovorov, tak funguje aj presmerovanie e-mailu, dá sa nastaviť v webrozhraní určíte každej e-mailovej schránky.

Typický postup: v nastaveniach na spomínanom webovom rozhraní zvoľte buď samostatný odkaz „presmerovanie“. Alebo fiter (pravidlá). Tam nastavte filter „pre všetky správy“ presmeruj na: mojanovaadresa@moje-mail.sk

„presmerovanie“. Alebo fiter (pravidlá). Tam nastavte filter „pre všetky správy“ presmeruj na: mojanovaadresa@moje-mail.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here