Som proti zvyšovaniu miezd lekárov

0
808

Naše zdravotníctvo mi nepripadá byť na tom tak dobre, aby sme si mohli dovoliť zvyšovať mzdy lekárov. Jednoducho dajme priestor tým, čo chcú pracovať, novej krvi, nového smeru. Fuj, nie smeru, vetru… :)

Zamýšľam sa nad tým, že keby som bol lekár či by som chcel aby mi bola zvýšená mzda. Asi áno, ale ak si utriem naružovené oči, musím uznať, že naše zdravotníctvo je v…… slušnejšie v zadku. Preto by som asi, ak by som sa cítil byť dobrý lekár, odišiel za prácou do zahraničia alebo sa snažil zamestnať v súkromnej klinike či prípadne si otvoriť nejakú svoju ordináciu v rámci nejakého zdravoníctkeho komplexu.

A dal by som tak priestor – určite skvelým odborníkom a odvážnym mladým zdravotníkom z východu aby obsadili moje, pre mňa zle zapletené miesto, pre nich však naštadardne zaplatené miesto.

V medicíne sa všetko aj tak označuje latinsky tak si myslím že by nemalo k nejakým jazykovým nedostatkom ani na začiatku prísť. Som všetkými desiatimi za to, aby tieto fleky lekárov, ktorí dali výpoveď obsadili ukrajinci, rumuni, bielorusi, lotyši, …

Prečo nie? Určite by som nechcel aby mi na leasing mojeho luxusného auta platili občania Slovenskej republiky, ktorý ráno rozmýšľajú čo dajú večer do huby alebo chudobní slovenskí živnostníci, ktorý škrábu dlhé obdobia dávno po splatnosti svojich záväzkov prostriedky na ich splatenie…

Nie, určite by mi to svedomie nedovolilo. Takto to cítim ja. Ako to vidíte vy?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here