Šok na podpore Microsoftu

0
555

Ako správny IT nadšenec som chcel asi vo februári 2013 vyskúšať službu Office 365 a z nejakých, so spätným pohľadom riadne iracionálnych príčin som sa rozhodol, že nepotrebujem skúšobnú verziu :-), a zaplatil som si rovno prvý mesiac ostrej verzie. Po testovaní som však zistil, že nemôžem na tejto platforme používať svoj firemný e-mail (robil som vtedy ešte v Telekome), a tak  som sa potreboval “unsubcribe”.

A tu nastal menší zádrhel. To, že sa tak dalo podľa pokynov (kým som ich našiel, to už je iná pesnička) urobiť iba telefonicky bolo ok. Menej ok bolo keď ma zo slovenského customer care supportu prepojili niekam do Indonézie (môj odhad) a komunikoval som v angličtine s nejakou slečnou, ktorá tiež nehovorila po anglicky s úplne najlepšou výslovnosťou.

Hovor trval 20 možno 30 minút, kým som jej svojou nie úplne dokonalou angličtinou vysvetlil čo chcem a potom mi v niekoľkých fázach “hrala hudbička” (zrejme zisťovala ako sa to robí), potom bol problém, že mne sa malo niekde v mojom rozhraní zobraziť nejaké hlásenie, ktoré som mal potvrdiť a pre zložitosť celého toho admin rozhrania Office 365 som sa k tomu nevedel dostať.

Chcel som už rezignovať, a potom prišiel ten šok. Slečna mi chcela za každých okolností vyjsť v ústrety. Spomalila v angličtine, ukludnila ma, že určite moju požiadavku vybaví, čo sa nakoniec aj po skúšaní rôznych ciest ako sa k hláške dostanem a tiež opakovaným generovaním hlásenia z jej strany, ktoré som mal potvrdiť, podarilo. Nakoniec mi milo poďakovala, že som to vydržal a popriala mi krásny deň.

Na Slovensku, keby ste niekde chceli niekomu prestať platiť a bol by to zložitý proces, robili by všetko preto, aby Vás od odhlásenia sa zo služby odhovorili. Z obchodného hladiska možno chyba MS, ale možno aj nie. Ak totižto viem, že môžem službu kedykoľvek bezplatne vypovedať, nebudem nabudúce váhať si ju možno opätovne predplatiť. Túto či inú. U mňa MS: širáčik dole.

PS: poznáte to, keď máte článok rozpísaný po prvý odstavec (niekedy len nadpis) a po polroku sa k nemu vrátite? Tak toto je ten prípad. Celkom vzácne že tom to dotiahol.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here