Seriem ja na tvoje meďáky!

0
749

Ráno čítam čisto z recesie jeden z týždenníkov ktorý kupujem viac menej pre krížovku a pre prehľad o marketingových kampaniach :-) a pri rannom čaji som si z recesie prečítal horoskop, a čítam, že by som si mal podať loto pretože sa na mňa môže usmiať šťastena. No hovorím si, čo s takými prachmi potom aj tak by sa polka rodiny so mnou nebavila, pretože by som každému dal presne o 30% menej ako si predstavoval že by som sa s ním mal podeliť.

Ale keďže zajtra oslavujem narodeniny išiel som aj tak kúpiť víno do vinotéky nech mám hostí čím pohostiť a stavil som sa teda aj vedľa v takej búdke na podávanie tiketov ktorá stojí na svojom mieste od nepamäti, takže minimálne od 80-tych rokov. Musel som zistiť ako sa to vyĺňa a hneď som sa vytočil lebo v návode v zadu neuvádzajú koľko čísiel sa má zaškrtnúť, ale potom som si to v nakreslenom príklade spočítal takže ok.

Čerešnička na torte bola keď mi teta vydávala a miesto poslednej mince 10centovej – mince v hodnote 1 až 2 centy. Mám takú sprostú zásadu, že „meďáky“ neberem. Mám to potom strašne napučenú peňaženku a medzi nimi potom nemôžem nájsť tie mince ktorá hľadám pretože väčšinou keď platíte tak sú vam aj tak na prd, pretože aj tak chcete nechať tringelt a nie byť za chudáka čo Vám ide dávať posledný 1cent aby nemusel povedať „to je dobre“.

Sám som kedysi brigádoval popri škole ako čašník alebo na iných rôznych miestach, a o týchto ľuďoch som mal svoj názor ;). 10centov ale nechať tringelt ak platíte 70centov mi prišlo trošku viac navyše v tejto chvíli nevhodné, tak som ju slušne poprosil, či by mi mohla – lebo som videl na jej tácku s mincami, že má – vymeniť tých 10centov za celú 10centovú mincu. Na to mi ona povedala, že nie, lebo že musím zobrať tak ako mi vydala.

Na to som jej povedal, že nech si to teda nechá, keď je taká milá a ochotná a išiel som preč. A už tam ani nikdy nepôjdem. Toto by sa Vám na západe nemohlo stať. Ale som rád, že pomaličky už aj u nás sa vytráca tento trend a zostávajú už iba búdy, kde sú staré babky ktoré odiať asi ani od 89 roku nevyšli a nevedia že vonku už nieje fronta na banány…

Vám všetkým ktorí ste sa cez písmenká ktoré dokopy dávajú tento úplne zbytočný text dočítali až sem prajem krásny víkend :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here