Prečo už dávno neplatíme všade iba bezhotovostne?

0
400

Načo je nám cash, poviete si, no veď keď nemám kartu alebo nič na nej tak mám cash. Áno, ale predstavte si že je iba táto možnosť mať peniaze na karte / účte, a všade je to prirodzené aby ste platili iba ňou a dokonca si môžete posielať peniaze z karty na kartu (priložením kariet s sebe), načo by Vám potom ten cash bol?

Snažím sa čo najviac platiť kartou. Aj keď ide o malé platby, často dostávam otázku prečo, veď “toľko predsa v peňaženke mám”, áno, ale tu 5€ tam 10€ tam 15€ a ešte tam 20€ a máte po obsahu peňaženky a môžete ísť znova do bankomatu. A mňa to do bankomatu nebaví, napriek tomu, že mám banku, ktorej je jedno v ktorom bankomate vyberám, ja som z toho proste unavený.

Unavený z neustáleho vyberania, z neustáleho kontrolovania, či ma niekto nechce náhodou “okakať” pri vydávaní, z neustáleho kontrolovania, že už znova nemusím isť do bankomatu. A tu narážame na dosť silný problém a to že všade sa platiť kartou jednoducho nedá. Typicky sú to fastfoody, taxíky, parkoviská, krčmy, …

V ideálnom svete by podľa mňa už dávno cash nefungoval, je to podľa mňa absolútny archaizmus, a vôbec nechápem, načo sa míňajú peniaze na to aby sa peniaze vyrábali – viete že je to veľmi drahé? Vklady a zase výbery (z bankového účtu na pobočke, z bankomatu, …) – dajte si do kopy sumu peňazí, ktorú ste kedy dali na tieto bankové poplatky, nebolo by príjemné mať teraz tie peniaze pokope a ísť za ne napríklad na dovolenku…?

Dosť sa čudujem bankám typu Tatrabanka, ktorá je ochotná dávať peniaze na “inovácie” na to, aby sme mohli platiť mobilom, bezkontaktnou kartou (tie už vydáva asi každá banka), pritom ešte nie sme ani v štádiu aby sa ani zďaleka všade dalo platiť kartou ako takou, nie to ešte mobilom… Howk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here