Pošta naša slovenská. II časť.

0
850

Prvý článok som napísal v roku 2007, to bolo vlastne pred 5-timi rokmi. Čo sa na pošte odvtedy zmenilo?

Musím povedať, že veľa. Pracovníci, ktorí boli predtým dosť nepríjemní a neústretoví, nejakým, mne záhadným spôsobom zmenili myslenie. Ako sa to presne Pošte podarilo, neviem. Ale úprimne gratulujem.

Jedným dychom však dodávam, že ešte aj dnes sa nájde starý dobrý „komunistický“ poštový pracovník. Ako takéhoto pracovníka spoznáte?

 

1) Nezdraví

On je tu pán, vy ste tu myšy čo ho zdržujú, ktorých zásadne nezdraví ani neodzdraví. Na zdravenie ste tu Vy, tí poddaní pred okienkom.

 

2) „Pracant roka“

Nemá na nič čas, hlava stále dole, „sústredený“ pohľad, pri pristúpení k okienku sa vždy radšej opýtam, že či „smiem“ (vyrušiť).

 

3) Koho môže odbije

  • Nemám tu teraz hotovosť!
  • Ak máte viac tých obálok chodte prosím k zadnému okienku!
  • no a samozrejme obľúbená forma ako dať najavo že sa Vám „nemôže“ venovať je dať si kalendár do prepážky, všetci chápeme, stojíme, potíme sa, …
4) Na otázku, či je pošta otvorená do piatej odpovedá potichu „áno“.

 

Aj keď je vlastne do šiestej ale čo tu máte čo robiť po piatej to je predsa čas na to aby si pracovník pouzatváral všetky agendy, pospratal a 18:00 zamkol dvere pretože tak je to správne.

 

5) A ešte pridám jeden bonus z dneška

 

Išiel som platiť cez Western Union, poukážku som mal vypísanú v dolároch. Nie táto o ktorej je článok, ale druhá pracovníčka mi to vrátila s tým, že to musí byť v eurách aby som si to prerátal a vypísal znova. Zasmial som sa a povedal som jej, že to mám vypísané správne, do cieľovej krajiny je to možné iba v dolároch vypísať. Presviedčala ma, že nie, že ako to má ona prepočítať do dolárov, potom až keď ju kolegyňa „zradila“ a povedala jej že musí kamsi zavolať a tam jej povedia koľko je to eur a ona si to tak nahodí do počítača…

 

Patálie ;)

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here