Pán Spišiak napadlo Vás že sa bojíme nezmyselných pokút?

1
799

Policajný prezident pán Jaroslav Spišiak, ktorý to podľa mňa myslí dobre, ale chyba je v tomto: povedal, že ho udivuje aký záujem je o to, vedieť presne kde sú policajné hliadky, pretože ten kto jazdí poctivo, tomu je predsa jedno kde sú. A ja si myslím že prd. Pretože kto z nás sa už raz nestretol s tým, že mu policajti kontrolovali úplne všetko od výmyslu sveta, len aby mu mohli dať pokutu za úplnú najmenšiu blbosť, ktorá nemá nič spoločné s úmrtnosťou na cestách za ktorú sa pán Spišiak toľko bije do pŕs?

A ja Vám aj poviem prečo to tak je, pretože pokuty vybrané za dopravné priestupky sú nemalou súčasťou príjmu štátneho rozpočtu, čo by bolo ešte ou-kej, väčší problém je v tom, že, pretože sa štátny rozpočet musí naplánovať na rok dopredu a sú v ňom zahrnuté aj tieto príjmy, musí existovať niečo, čo zaručí, že tieto príjmy budú každý mesiac / rok  lebo iné obdobie približne rovnaké. Jednoducho preto, aby sa s nimi dalo kalkulovať, aby bolo zaručené že budú.

A to, aby bolo zaručené že budú je to, že existuje NORMA – akýsi interný predpis pre KAŽDÉHO JEDNÉHO policajta na slovensku, ktorá určuje, koľko MUSÍ každý jeden slovenský dopravný policajt vybrať na seba na pokutách. Keď túto normu nesplní, nedostane určitú zložku svojej mzdy.

A toto, vážené dámy a vážení páni, TOTO JE TEN PROBLÉM. Pretože teraz sa vžije do kože policajta: živíte rodinu, chcete ísť v lete na dovolenku a samozrejme potrebujete splácať hypotéku, leasing, nájom, energie, deťom zabezpečiť školské pomôcky a dať im aj nejaké to vreckové keď pôjdu von, nech sa nemusí hanbiť, že všetci okolo idú na zmrzku, iba Vaše dieťa nie.

Takže, ako policajt, musíte sa snažiť a chytať sa každej príležitosti, ako dať toľko pokúť, aby ste splnili normu a dostali svoju výplatu v plnej výške.

A teraz Vám prezradím pán Spišiak, prečo potrebujem vedieť kde je hliadka:

– pretože žijem na Slovensku, v krajine kde je normálny príjem cca 700 €. A ja mám rodinu, chcem ísť v lete na dovolenku a samozrejme potrebujem splácať hypotéku, leasing, nájom, energie, chcem deťom zabezpečiť školské pomôcky a dať im nejaké to vreckové keď pôjdu von, nech sa nemusí hanbiť, že všetci okolo idú na zmrku, iba to moje dieťa nie.

A teraz si zoberte pán Spišiak, že ste v mojej situácii, máte staré auto, ktoré ste rád že ide a modlíte sa, nech sa mu nič nestane, pretože na servis nemáte žiadnu finančnú rezervu, napriek, tomu že v reklamnom spote si to na prekvapenie všetkých jedna dáma sporí so svojou bankou.

Nemám najnovšie pneumatiky, mám ojazdené, tretiu sezónu, ich dezén je hrane povolenej úrovne, ale viem, že keď natrafím na policajta, ktorý je so svojou normou na tom zle, nebude sa so mnou párať a naparí mi riadne mastnú pokutu podľa nového zákona o pokutách, ktorý by sa ujal aj v Nemecku, kde nieje priemerný príjem 700 € ale asi tak 3x viac a nieje tam všetko tak drahé ako u nás….

A keď proste natrafím na policajta ZLE NANORMOVANÉHO, tak mi môže dať ponutu:

– za lekárničku, pretože s hlavy neviem a nekontrolujem si pred každou jazdou jej dátum životnosti (pretože som rád že stíham to čo stíham), možno je už po nej, ale ja sa modlím aby  nebolo, pretože 20 € na novú v peňaženke nemám.

– za hocičo čo Vám bráni vo výhľade, resp. to čo máte v „zornom poli“ aj keď tomu zákonu nechápem a neviem prečo by som ten ruženec, ktorý tam mám preto aby sa mi nič zlé neprihodilo, tam nemohol mať, keďže ja mám oči dve a neprekážami vo výhľade.

– za pásy, ktoré si občas zabudnem dať, alebo stojím v zápche a chce sa mi veľmi na malú a dosť ma to tlačí na mechúr

– za emisnú a STK, ktorá vždy prepadne o 3 mesiace skôr ako mi na to príde nejaký policajt pri Vašich akciách zameraných na úmrtnosť

– za stopku, ktoré sú v mojom meste rozložené presne tam kde by nemali a kde dopravnú situáciu vidím na stovky metrov do všetkých smerov a na križovatkách kde je každý týždeň vážna dopravná nehoda, tam ju akosi nie a nie namontovať (asi tam niejde kde pohodlne zaparkovať policajným autom a striehnuť kto nezastaví)

– za zle nalepenú, umiestnenú, alebo neodlepenú diaľničnú známku

– za svetlo, ktoré mi prestalo svietiť ani som si nevšimol kedy

– za HOCIČO, čo pomôže takému istému chudákovi policajtovi ako som ja, v tom dostať z výplaty čo najviac peňazí.

Pýtam sa Vás otvorene pán Spišiak, prečo neurčíte normu policajtom od počtu mŕtvych na cestách a nie od toho koľko peňazí vyberie pre štátny rozpočet, keď sa stále oháňate Vašou úmrtnosťou…. ?

Alebo viete čo, nemusíte mi odpovedať, ja viem prečo, … pretože žijeme v chudobnej krajine…

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here