Notebook Expo 2013, ako bolo.

3
1155

Dnes som sa prvýkrát zúčastnil výstavy mobilných zariadení, ktorú organizovalo PC REVUE a musím i keď nerád, vyjadriť zopár negatív k tejto inak veľmi milej udalosti.

Vopred by som však upozornil, že som veľký fanúšik PC REVUE, Ondreja Macka aj Martina Drobného, veľmi si vážim ich novinársku prácu a svoje zanietenie ktoré do nej dávajú už dlhé roky a ktorej výsledkom je každý mesiac namakaný časopis plný pútavých článkov.

Ešte predtým ako pustím svoju spŕšku kritiky, aby sa vec neobrátila na zlé, píšem tento negatívny článok s príjemnými pocitmi po akcii, celkovo ju hodnotím ako dobrú až veľmi dobrú a prajem ešte veľa pokračujúcich úspešných ročníkov.

Ako prvé by som chcel vytnúť informáciu o tejto akcii a to kokrétne webovú stránku a navigáciu na akciu. Aj keď bývam nejaký ten piatok už v Bratislave, priznám sa bez mučenia, že Karlovku a Mlynskú Dolinu nepoznám skoro vôbec, a navigácia zo stránky, citujem:

„Z mosta Lafranconi použite zjazd smer Karlova Ves – Patrónka. Na prvej svetelnej križovatke odbočite vľavo (smer Slovenská televízia). Nezájdete však rovno k Slovenskej televízií, ale odbočíte doľava a zároveň doprava na Ilkovičovu ulicu (dokopca).“

mi vôbec nepomohla, pretože neviem kde je Slovenská Televízia, a teda táto formulácia je pre mňa dosť zmätočná. Nabudúce by som uvítal, ideálne link pre Sygic, Google navigáciu, alebo presnú adresu ktorú si do navigácie zadám. Snažil som sa ísť podľa priloženej mapy na stránke ale ocitol som sa niekde pred nejakým cintorínom od ktorého som musel pár kilometrov peši… Čo by nebolo až také zlé ale ako sa dočítate ďalej, stalo sa mi to osudným.

Teraz trošku kritiky aj na mňa – podcenil som informácie o čase prednášok, deň predtým som si pozrel iba témy a uistil sa tak, že ich chcem absolvovať všetky. Priznám sa, nenapadlo ma, že prvá začne hneď ráno a tak som o prvú – a možno najviac zaujímavú Ondrejovu prišiel.

Na začiatku druhej prednášky bol problém s projektorom a keď po celkom slušnej chvíli problém vyriešili (myslím že výmenou notebooku), zistilo sa, že nejde druhý projektor na druhej strane miestnosti a začiatok prednášky prebehol bez tohto projektoru, s tým, že sa zdalo že ho ani nerozbehajú, čo mi prišlo vzhľadom kde sme sa nachádzali (fakulta informatiky), ako celkom slušný paradox. Chlapci z PC REVUE to ale zvládli, neskôr som aj banoval, že som si nesadol na stranu pred neho, pretože mal omnoho vyššiu svietivosť a v istých momentoch na ňom bolo vidieť aj to, čo na tom mojej časti nie…

O cca 11.00 som dostal hlad a  tak som miestnosť s prednáškami opustil, s tým, že si bleskovo idem niečo kúpiť do bufetu hneď oproti miestnosti s prednáškami. Vystál som radu na jedlo, kde som tesne predtým ako som prišiel na radu, prišiel aj na to, že som včera posledných 10€, ktoré som mal cash minul do pokladničky na podporu myšlienky dňa narcisov, a tak som sa stihol iba obsluhy uistiť, že sa nedá platiť kartou a že najbližší bankomat je v síce neďaleko vzdialenom nákupnom centre, ale časová strata vzhľadom moje dosť ďaleko zaparkované auto bola pomerne značná.

Pred cestou do bankomatu som si veľmi predvídavo uložil do Sygicu pozíciu parkoviska pred budovou, kde sa výstava odohrávala a vydal sa k autu a na ňom do nákupného centra, kde som si okrem výberu cash stihol kúpiť aj bagetu a niečo na pitie. Navigácia ma trošku „povláčila“ po areáli zrejme internátov ale prišiel som na miesto i keď po trošku bizardnej jazde po akýchsi dvoroch a medzi kopami hliny, kde som sa už chcel otočiť, lebo som neveril, že sa tadiaľ naozaj dostanem do cieľa. Nakoniec som to ale stihol a dokonca v extrémne dobrom čase mi ušlo zrejme iba pol prednášky Intelu.

Po tejto prednáške som sa rozhodol hľadať WC, vyšiel som na poschodie, kde som WC nenašiel, ale biletár ma poslal na druhú stranu tohto poschodia, že tam by WC malo byť. Nebolo, a to som už preklínal s plným mechúrom organizátorov ako dočerta nemôže „SBS“-kar pri dverách vedieť kde je záchod?

Stratil som veľa času nakoľko prechod na prvom poschodí v dave, ktorý išiel korytnačím krokom naozaj trval a tak som si povedal, že to skúsim na prízemí ale až po aktuálne prebiehajúcej prednáške, nech ma aj roztrhá ale chcem tam proste byť. Medzitým ma napadlo, že je celkom slušný problém, že medzi prednáškami fakticky nebol žiaden priestor na to ísť si vybaviť tieto veci a hlavne trošku si užiť aj samotnú výstavu. Ono vzhľadom na časový sklz prednášok boli viaceré úplne bez prestávky, a keď aj nejaká prestávka bola, tak neplánovaná – napríklad pred poslednou sa čakalo, kým prídu nejaký ľudia, nakoľko nás v sále bolo asi 5 :-).

No a posledná vec a hlavne tá čo mi vadila celý čas – z hlavného pódia, ktoré bolo ozvučené tak, že boli reproduktory asi všade a nič nemám proti tomu moderátorovi ale hučal do toho mikrofónu, že som mal chuť ísť po ňom niečo hodiť. Nakoľko dvere na miestnosti s prednáškami boli otvorené, dosť často som musel mať uši riadne nastražené (a môj interný softwarový „domýšlavač“) aby som počul / domyslel si, čo prednášajúci chcel povedať…

Inak chcem organizátorom, prednášajúcim a tiež samozremjme vystavovateľom poďakovať za super akciu, na ktorej sa veľmi rád zúčastním aj nabudúce. Bodaj by ich aspoň s takouto úrovňou bolo na Slovensku čo najviac!

 

3 KOMENTÁRE

  1. Zabudol som napísať, že prednášky boli nakoniec aj tak v inom poradí ak na webe a myslím že prednášku Fujitsu som nezaznamenal vôbec, … Bola?

  2. Dobrý deň, som rád, že sa vám akcia Notebook EXPO 2013 páčila. K navigácii – nabudúce dáme GPS súradnice, ale po tejto sobote už ďaleko viac ľudí vie, kde je nová budova FIIT. Predpokladali sme, že budovu STV ľudia bežne poznajú. Označenie záchodov – toto je štandardné označenie určené pre študentov FIIT po tom, ako budovu odovzdal zhotoviť a prešla kolaudačným konaním. Môžeme ale nabudúce urobiť ešte väčšie ukazovateľe. Moderátor a jeho silný hlas – prídite aj nabudúce, uvidíte, čo s tým urobíme.

  3. Zdravím Ondrej. Som rád, že ste to zobrali v dobrom. Tú adresu určite treba poriešiť, mňa tam tá navigácia tak domotala, že keby som tam mal íst dnes znova, mám problém. Na ďalší ročník sa ale určite veľmi teším. Veľa úspechov prajem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here