Nokia Ovi Suite

0
855

Na môj nový notebook, o ktorom mám rozpísaný článok, tak nechcem predbiehať, som si v práci chcel nainštalovať Nokia PC Suite, ktorý hodne využívam pretože veľa komunikujem pracovne cez SMS a je to aj o dosť prehľadnejšie neskôr niečo nájsť v SMS-kách.

Všimol som si však, že Nokia medzičasom uvoľnila akýsi nový software Nokia Ovi Suite a ako správny fanúšik technológií som okamžite dostal nutkanie stiahnuť, nainštalovať a vyskúšať.

Čo vlastne tento software je a aký je rozdiel medzi Ovi Suite a PC Suite? Nokia na svojich stránkach túto aplikáciu opisuje ako o budúcom úplnom nástupcovi PC Suite. Inštaláciu Ovi Suite aj PC Suite na jednom PC síce „nezakazujú“, no ich použitie naraz neodporúčajú.

Vo vyjadrení, že Ovi Suite má až neskôr nahradiť PC Suite možno hľadať akýsi rešpekt pre novou aplikácio a zrejme nie veľkú dôveru. Prečo to tak je som sa presvedčil na vlastnej koži. Nokia chcela totiž až moc inovovať.

Rozhranie nieje zlé, ale je až príliš „čačané“  a v Nokii zase zabudli na praktickosť. Najviac mi to vadilo na písaní novej SMS, … možno sila zvyku.

Naozajstný problém nastal v synchronizácii kontaktov a správ. Zrejme ich mám veľký počet, pretože mojich niečo cez 300 kontaktov sa nahralo do Ovi Suite až na tretí pokus a SMSky, ktorých mám v telefóne okolo 4.000 sa mi nepodarilo synchronizovať vôbec.

Treba však skonštatovať, že PC Suite mi mojich „priveľa“ SMS v pohode zosynchronizuje.

Viac info o Ovi Suite a download na: http://www.nokia.sk/podpora-a-software/software/ovi-suite

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here