Nikomu nevadí, že klasickú poštovú schránku máme všetci plnú SPAM-u?

2
1378

Ľudia, veľmi pekne Vás prosím: ak nechcete aby Vám niekto poslal e-mail, nezverejňujte svoju e-mailovú adresu…. Pretože ako náhle ju zavesíte napríklad na svoj web, môže sa stať, že Vám niekto naozaj e-mail pošle. Keď pošlem „bez predchádzajúceho súhlasu“ e-mailovú správu „neznámej“ firme / osobe, som automaticky spamer, takto často chápu ľudia význam SPAM-u.

Nikto sa ale paradoxne nepozastavuje nad tým, že po návrate z práce mám plnú poštovú schránku letákov, reklamných novín, oznámení, listov, … To je nie SPAM?

Počas mojej profesnej histórie sa občas stalo, že som sám rozbehával nejaký start-upík, alebo som niekomu pomáhal s internetovým marketingom a počas práce na start-upe sme si vyhliadli skupinu „nešťastníkov“ – cieľovú skupinu toho daného biznisu, spísali krátky oslovujúci e-mail na spoluprácu / obchodnú ponuku / či iné, a pomerne celkom adresne (často aj s oslovením danej firmy, či daného človeka) sme rozoslali zopár desiatok e-mailov.

To by ste neverili, čo Vám ľudia dokážu odpovedať od slušného „prosím, neposielajte mi viac vaše e-maily“ až po úplné vulgarizmy a vyhrážky o ublížení na zdraví. Pritom, obchodná ponuka, či žiadosť o spoluprácu zaslaná na e-mailovú adresu, ktorú som našiel VEREJNE zverejnenú na webovej stránke tej danej firmy, pri všetkej úcte, nepovažujem za SPAM.

Ja chápem, všetkým nám chodí veľa e-mailov, ale dám Vám 4 veľmi, ale naozaj veľmi dobré rady:

1)      Verejnú e-mailovú adresu odlíšte od tej pracovnej

 

2)      Odlíšte aj tú pod ktorou sa registrujete na rôznych službách

 

3)      Ak niekoho slušne odmietnete na jeho ponuku či žiadosť, je to ok. Často ľudia aj slušne požiadajú aby sme im neposielali ďalší e-mail, aj keď: ak sa bude týkať predmetu ich činnosti, ani tak? Čiže vlastne ani objednávku na ich vlastné produkty alebo služby by som im teda nemal podľa tejto logiky poslať, …

 

4)      Nikdy nikoho neurážajte za to, že Vám poslal e-mail. Keď sa mi niekto vyhráža, že ak mu pošlem ešte jeden mail, „a uvidím“, mám vždy veľkú chuť jeho e-mailovú adresu zaregistrovať na zopár špeciálnych stránkach venujúcich sa hromadnému zasielaniu informácií z rôznych pikatných odvetví najmä pornosveta, predlžovania penisov a „riešenia“ problémov s erekciou. Nikdy som to neurobil, len sa nad tým tak smejem, že ako by som asi dotyčného potešil ;)

 

 

 

2 KOMENTÁRE

 1. zial niektori aj napriek neustalemu odmietaniu dokonca telefonatom posielaju svoj SPAM nadalej
  a ani neviem odkial maju moju mailovu adresu, drze slovenske firmy
  jedna z nich predava vankuse tusim doritimiitio sa vola
  druha predava zdravu cokoladu tusi zares sa to vola
  a obtazuju a obtazuju a obtazuju, slusne odmietnutie na nich neplati
  Co by si na mojom mieste robil Ty ?

 2. Ahoj Mišo, tento článok nie je o telefonických „spamoch“ aj keď aj toto je určite problém.

  K tvojmu problému, často sú to tel. čísla získané registráciou do nejakej súťaže či iných naoko nevinných vecí, kde je maličkým písmom napísané, že súhlasíš s poskytovaním údajov tretím stranám.

  Mne sa stalo že som bol na súťaži v kopoch penalt, pri zakupovaní lístkov sme sa mohli zaregistrovať do „tomboly“ a mali sme uviesť aj svoje tel. číslo, o niekoľko dní mi volala pani, že či by som nechcel nejakú poistku, keď som sa opýtal akú, tak mi odpovedala vetou, ktorú nikdy nezabudnem „To je jedno akú“ :-), Slušne som ju poprosil nech mi už nevolá…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here