Nerád to priznávam, ale iPhone je naozaj veľmi dobrý telefón.

5
1714

Teraz nehovorím o novej Iphone 5-tke, ale kúpil som si iPhone 4S. Čo ma k tomu viedlo? Od začiatku som absolútny odporca dotykových telefónov. Môj prvý dotykáč bola Nokia X3-02, neskôr som prešiel na HTC Cha-cha a potom som sa nechal úplne zlákať a kúpil si SONY Xperia P, ku ktorému sa niekedy možno ešte vrátim.

Odvšadiaľ som ale počúval, aký je ten iPhone perfektný a bezkonkurenčný telefón. Tak som sa nahneval, a kúpil si iPhone 4S, aj keď teraz v čase, kedy už vyšiel iPhone 5, a to z jediného dôvodu: aby som dokázal ľuďom oponovať, keď mi budú rozprávať aký je ten iPhone perfektný telefón.

Po zhruba 48 hodinách intenzívneho používania, musím povedať: áno, je to skvelý telefón. Poďme si to ale trošku rozbrať:

Klady ( + ) :

 • veľmi rýchlo sa naučíte s telefónom pracovať, niektoré funkcie sú až primitívne jednoduché
 • očarí Vás rýchlosť, ak ste predtým používali Android ako ja (je jedno s akým HW, pretože ja som mal pomerne špičku: 1GHz CPU, 1GB RAM), telefón je naozaj veľmi rýchly, ako príklad uvediem vytáčanie kontaktov – kliknete a o sekundu zvoní – na toto som ako užívateľ androidu čakal dlhé sekundy…
 • klávesnica – samozrejme softwarová – reaguje neskutočne presne na písmenko, ktoré chcete trafiť, možno je to tým, že iPhone má displej s jemnosťou 330 DPI a Xperia P 275 DPI.
 •  správa kontaktov – vyhľadávanie v kontaktoch – niekedy som mal v tomto na Android nervy, kým som našiel kontakt ktorý som hľadal, iPhone je v tomto iný, ťažko to opisovať slovami, naozaj to treba vyskúšať…
 • zvuk: prvý telefonát z iPhonu som uskutočnil úplne náhodne v hlučnom prostredí  – v podzemnej garáži, a bol to neopísateľný rozdiel – ten zvuk – toho človeka na druhej strane som počul, ako keby stál vedľa mňa – neklamem!
 • rýchlosť nabíjania – neviem ako je to možné, ale batéria je strašne rýchlo nabitá, u mňa neporovnateľne s androidom

 

Zápory ( – ) :

 • prechod na iPhone z Androidu, hľavne ak si chcete nechať “naliať” kontakty z Google účtu, tak budete mať pred sebou trošičku ťažší oriešok. Mne pomohol [ tento návod ], a potom som zistil, že na Google konte musím mať všetky tel. čísla nastavené ako “typ” – mobil, domov, práca, len hlavne nie “Iný” – tento Vám iPhone nepriradí ku kontaktu. Musel som asi hodinku a pol klikať ako blbý a nastavovať pri každom kontakte tel. číslo z “Iný” na “Mobil”, ale potom sa všetko zosynchronizovalo, a je to ok.
 • aplikácie sú zväčša platené. Najvačší šok pre mňa bol pri Whats App – tá je pod Androidom free, no na iPhone si musíte za 0,89€ aplikáciu kúpiť. To je bežná cena skoro pre všetky aplikácie. Zaujímavé je, že Evernote, Viber a iné sú aj pod iPhone zdarma, Whats App je platené…

5 KOMENTÁRE

 1. Ked si chces kupit cestoviny a tie velmi dobre stoja 4€, o nieco horsie ale stale dobre stoja 1,5€, tak ktore si kupis?

 2. Neviem, či by som otázku takto postavil. Toto nie je o cene. Je to skôr o prirodzený odstup od Apple pre používanie úplne inej platformy, čo aj import samotných kontaktov potvrdil. Neviem si predstaviť ako by sa s tým popasoval bežný človek.

  A zase taký ako ja – PC positive (aj keď bez odporu k Apple) sa boja toho, lebo vieme že kompatibilita s počítačového prostredia je dosť nízka, a risknúť to, a kúpiť si, … áno a teraz prichádzame aj k tomu čo ty píšeš – drahý telefón, je asi trošku riskatný krok, ale som rád že som to prekonal a išiel do toho, iPhone som si kúpil iba na testovanie ale možno si ho nakoniec nechám.

  Uvidím ešte ako dopadne testovanie Windows Phone 8 platformy, na ktorú som osobne dosť zvedaví

 3. Ja som doteraz žiadny produkt od applu ani nemal mobil som mal SE Xperia X10 mini pro a už to chcelo zmenu a ten popis a parametre ma presvedčili.
  A musím povedať že je to dobrá zmena z 240×320 na 4 palcový display a tie funkcie ja som spokojný.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here