Najväčším problémom tabletov je to, že sú to tablety. Iba tablety.

0
920

Keď idem na WC, zoberiem si tablet, zapnem ho, prezriem ikonky, čo by som si pustil keď už mám v ruke tablet: Google Play, pozriem nové aplikácie, veď je ich toľko. Naozaj je ich veľa, až moc by som povedal, všetky určite nevyskúšam. Nainštalujem jednu znich (odporúčanú Googlom tak to musí by pecka) a na spustenie chce tá appka odomňa prístup na Facebook alebo Twitter, ok dám je Twitter keď už je neoblomná ale nedarí sa mi poriadne napísať heslo na dotykovej klávesnici, tri krát sa pomýlím a … kašlem na to, na WC som aj tak hotový, ….

Aj vám sa takto doma / v kancelárii povaľuje nejaký (najčastejšie asi Androidový tablet) po ktorom ste strašne bažili? Používate ho?

Ja nie, pretože pracovať sa na ňom nedá, to je každému jasné, a aj keď boli určité tlaky na to aby sa to predávalo ako biznis nástroj, tak má veľmi obmedzené možnosti. Ak potrebujete napríklad zákazníkovi iba ukázať prezentáciu, je to OK, pretože ak máte na tablete dátovú SIM kartu, môžete si nastaviť synchronizáciu cez nejakú cloudovú službu a bez toho aby ste „prstom pohli“ sa Vám prezentácia ihneď po jej dokončení na pracovnom PC nahrá do tabletu. Ak takýto dátový paušál nemáte, musíte sa spoliehať na WiFi, a ak si na to spomeniete cestou k zákazníkovi, môže to byť problém, …

Väčší problém nastane, ak napríklad u zákazníka, kde ste si vzali iba tablet stane, že by ste jednoducho potrebovali plnohodnotný operačný systém (Windows), napríklad pre prepínanie viacerých okien s viacerými informáciami. Tu ste s tabletom skončili, preto ja osobne som po čase nosenia tabletu „všade so sebou“ prešiel na 13″ dotykový ultrabook / Sony VAIO T13 /.

Ako bolo aj na poslednom / NotebookExpo / prezentované, viacerí odborníci očakávajú pokles predaja tabletov (hlavne tých s Androidom), aj keď viaceré prieskumné agentúry predpovedajú ďalší rast. Ja osobne očakávam, že notebook ako klávesnica + obrazovka prežije. Momentálne sa tlačí smer rôznych trasformácií ako urobiť nejakým mechanickým pohybom z notebooku tablet, ale aj z tejto varianty som trošku skeptický, pretože predsa len nutnosť používať viacero druhov pántov v jednom zariadení bude často dôvod rôznych mechanických porúch.

Ja osobne mám iba notebook s dotykovou obrazovkou, a keď občas mám taký tik, že by som chcel obrazovku sklopiť a možno systém druhej obrazovky na vrchnej časti notebooku by bol najideálnejší. Otázka potom je, keď budete notebook často niekam nosiť, či sa tá vrchná obrazovka nepoškriabe, … Tento koncept aktuálne prezentuje ASUS svojim modelom TAICHI:

Éra Android tabletov je podľa mňa za nami, a / ako som písal ešte v novembri minulého roka /, odštartoval to práve Microsoft Surface tablet, (i keď nie moc úspešne, ale verzia PRO má byť vraj nápravou predošlého sklamania). Uvidíme ako sa popasujú jednotlivý výrobcovia so samotnými svojimi koceptmi:

CELE

Ruku na srdce, kedy ste naposledy plnohodnotne využili ten tablet čo ste zaň dali XXX Eur? :-)

 

Článok napísal špecialista akvizícií firemných zákazníkov spoločnosti Telekom. Pre prípadné kontaktovanie sa obráťte prosím na / kontaktný formulár /.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here