Úvod Spoločnosť Na nádraží! Rozumíte?! Na nádraží!

Na nádraží! Rozumíte?! Na nádraží!

0
785
—- Dúfam, že sa na mna bratia Češi nenahnevajú. —- Po jednom veľmi podarenom článku na jednom blogu som si spomenul na výbornú príhodu, ktorá sa mi stala ešte za mojich študentských čias v Prahe po ceste električkou, …

teda, pardon! Tramvají! Anglicky hovoriaci turista pri nastupovaní do „mašinky“ električkycez predné dvere okolo idúc sa pýta vodiča“: kam ide jeho súprava. Na po anglicky položenú otázku nevedel vodič „ani ťuk“. Keď jeden z turistov vytiahol slovník a položil otázku lámavou češtinou, odpoveď znela: Na nádraží!

Títo turisti celú cestu hádali, čo znamená „nádraží“ a snažili sa všemožne nohami-rukami dohovoriť sa s vodičom, okolo sediaci obyvatelia prahy zahrali svoje povestné „mám v ….“ a tak keď po hodnej chvíli veľmi komických gestikulácií či konca až divatelného prestavenia v podaní turistov vodič stratil nervy, zarevel silným hlasom: „Do prdele na nádraží! Rozumíte?! Na-ná-dra-ží!!! A zavrel si svoj „kokpit“.

Bolo mi to,a je do dnes miešne rád o tom rozprávam pretože, keby použil napríklad synonymum „stanice“, myslím že by to turisti veľmi rýchlo pochopili, nakoľko je slovo internacionálneho základu (po anglicky sa povie Station – stanica, číta sa „stejšn“)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here