My už ACTA na Slovensku máme, volá sa SOZA

0
873

Včerajší protest drvivá väčšina mladých ľudí odignorovalo a sedelo doma za fejsbúkmi kde si pridávali pesničky z Youtube. Netušia, že o chvíľu to bude trestný čin.


Nie je tomu dávno čo sa na internete objavili informácie o tom, že internetové stránky, blogy, často krát nekomerčné, dostali od ZOSA niečo ako výzvu na zaplatenie pokuty za porušenie autorských práv, tým, že si pridali pesničku z Youtube na svoju stránku.

Pesničku z Youtube, u ktorej je na samotnom Youtube povolené pesničku pridať na inú stránku pomocou embed kódu priamo ponúkajúceho sa zo stránky Youtube. Nechápačka poviete si.

Ale o tom je ACTA, toto presne je ACTA. Ak toto spravíte, Váš poskytovateľ internetu, povedzme Telekom, bude povinný monitorovať Váš pohyb na internete, a ako náhle urobíte takýto „trestný čin“ je podľa dohody ACTA POVINNÝ Vás nahlásiť – udať!

Preto ľudia, neseďte doma, príďte aj Vy podporiť ďalší protest GORILA vo Vašom meste! Či ste hádam na to, aby si tam delili miliardy našich peňazí a my potom nemáme na lieky alebo na učebnice?

Toto sa dá zmeniť! My, mladá generácia to môžeme zmeniť! Zmeniť celý systém, celú politickú štruktúru zmeniť od základov na systém v ktorom nebude možná korupcia a nadvláda finančných skupín. Verte mi, my to dokážeme!
Včerajším protestom Gorila sa dostalo Slovensko do pozornosti celého sveta, zaoberá sa tým EÚ, a iba preto, lebo sme urobili tlak na médiá, a vyjadrili veľkým počtom ľudí na uliciach svoj názor, svoj zámer.

Tak ako sa to podarilo v roku 1989 našim mamám a otcom, mrzli v takej istej treskúcej zime na námestiach, štrngali kľúčmi a nebáli sa policajtov ktorí ich mlátili, doslova mlátili obuškami na uliciach. NEBOJME SA, A PRÍĎME PODPORIŤ TO, ABY SME SA TU MALI KONEČNE TROCHU DOBRE!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here