Môj názor: Svetová kríza – Kde sú všetky prachy…? … V Číne!

0
837

cinaVšetky svetové mocnosti využívajú Čínu a je pre nich ideálna ako „fabrika sveta“ z viacerých dôvodov:

  • absolutistická komunistická moc

Čo znamená, že je všetko v bezpečí, nehrozí, že by ľudia vedeli niečo čo by „nemali“. Ako tí vonku (svet) tak aj tí vnútri (pracovníci).

  • porušovanie ľudských práv

Môžete vyrábať hocičo, bezpečné aj nebezpečné, hygienické, požiarne alebo iné normy máte na háku, ľudia môžu robiť koľko vládzu (alebo aj viac), …

  • najľudnatejšia krajina

Ľudia budú makať ako fredky, pretože ich je veľa a tým pádom máte skoro neobmedzené množstvo nových pracovníkov, ktorý okamžite nahradia tých starých „neposlušných“.

  • lacná pracovná sila

Je samozrejmosťou …

  • všetko ostatné sa už v Číne vyrába

Momentálne asi neexistuje komodita, ktorá sa v Číne nevyrába, takže o subdodávateľov nemáte núdzu.

  • kvalifikovaná pracovná sila

Súvisí s vyššie uvedeným.

  • neobmedzené kôty pre emisie škodlivín (do ovzdušia, …)

Toto je pomerne kľúčová záležitosť a veľký dôkaz toho, že v tom idú „všetci“. Čo myslíte,  prečo je Čína už dávno na tom čo sa rozvoja týka lepšie ako Slovensko a ešte stále patrí medzi rozvojové krajiny? Odpoveď? Jednoduchá! Rozvojové krajiny majú totiž výnimku a neviažu sa na ne kôty pre emisie škodlivý. A tak je Čína jedným z TOP faktorov globálneho otepľovania, pretože vypustí X krát viac škodlivín ako celá Amerika (!), a nikoho to neserie… Pretože idú z toho bubáčiky, všetkým! Teda, len nám nie ;)

A tak sa za posledné roky všetky prachy z priemyslu všetkých krajín investovali do Číny… Čítal som dokonca, že Čína je na tom tak moc dobre, že americký prezident uložil veľké množstvo peňazí v Čínskej rozvojovej banke ako „poistku“ pred pádom dolára. A vraj to bolo už v novej americkej mene… Ale to je už iný príbeh…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here