Milionárska daň nie je legálny nástroj!

0
354

Ja viem, nás bežných ľudí sa to netýka, ale každý človek by mal mať svoju víziu, cieľ, sen: stať sa najlepším. Najlepším vo svojom obore, byť úspešný a byť aj dobre zaplatený. Prečo nám štát svojou hlúpou úpravou dane  kazí motiváciu? A je to vôbec legálne?

Nemyslím teraz na Slovensku, ale vo svete, na zemi, v tejto galaxii a ani nikde vo vesmíre podľa mňa nie je legálne obmedzovať niekoho v tom koľko má zarábať. Veď do kelu, keď zarobím raz 5.000 tak z toho zaplatím aj omnoho väčšiu daň, ako keď zarobím 500 €, na to nepotrebujeme milionársku daň pán Róbert!

Absolútne nechápem ako môže byť právne priechodné, že ak zarobím viac ako bežní ľudia, mám aj zaplatiť percentuálne viac ako bežní ľudia! To čo je s prepáčením za pičovinu! Veď ja už viac platím, platím daň z vysokého príjmu.

Ako máme byť potom motivovaní napríklad pri bádaní po lieku proti rakovine keď nám potom Fico všetko zoberie…? Veď čo už je väčšia motivácia ako peniaze? Áno ja viem, úspech, sláva, a pomoc druhým, všetky tieto nefinančné motivátory sú perfektné, ale nikdy netvoria viac ako 49% motivácie, pretože vždy budú minimálne 51% motivácie človeka k práci práve peniaze.

Peniaze nie preto, že by niekto bol manofil, ale viete, doba je ťažká, všetci sa chceme zabezpečiť, všetci veľmi dobre vieme ako chutí chudoba ako chutí pocit, že si niečo nemôžeme dovoliť, po 40 rokov prežitých v izolácii by Vám moji rodičia vedeli rozprávať ako je to utierať si zadok novinovým papierom.

Toto tu chce asi opäť zaviesť ten pán v červenom!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here