Klasická slovensko – česká nátura: Zadarmo ani kura nehrabe / ak nemám mať z toho nič, nech aspoň niekoho dobre naserem :P

0
1604

Mám taký maličko bizarný koníček, zbieram časopisy. Často sa zúčastňujem online aukcií alebo internetových fór či online-bazárov, kde ľudia niečo predávajú, či uverejňujú svoje dopyty na kúpu.

Sú rozne typy ľudí, ktorý sú Vám ochotný predať svoje staré časopisy, ktoré nepotrebujú. Jedni sa sťahujú a potrebujú sa toho zbaviť, je im ľúto to vyhodiť, tak to predajú za cenu ktorá mierne viac pokrýva dopravné náklady. A dokonca sa nájdu aj takí čo Vám ich darujú. Týmto ľudom ani zďaleka nezaplatíte ich ochotu trepať sa s ťažkým balíkom na poštu, baliť ho, „vyrušovať“ otrávené pracovníčky našej skvelej pošty…. Oni to nepotrebujú, hreje ich pocit, že to predali / darovali niekomu, kto z toho bude mať radosť.

Nájdu sa dokonca takí, ktorý dostanú odo mňa nižšiu ponuku ale keď zistia, že som vášnivý zberateľ, uprednostnia ma, s nejakého, aj mne zaujímavého dôvodu :-)

A potom sú čistý držgroši, ja ich volám Bill-Gates syndrómom postihnutí ľudia, ktorý Vás s Vašou ponukou pošlú do prdele, pretože oni si predstavujú v extrémnych prípadoch, že za časopis dostanú hádam ešte viac ako zaň zaplatili. Keď im napíšem cenu, ktorú som maximálne ochotný zaplatiť za ich „zbierku“, napíšu mi, že to radšej nechajú časopisy zhniť na povale, dajú do zberu alebo niečo iné podobne vtipné.

Len pre zaujímavosť, bežná cena, ak sa jedná o množstvo okolo 30-100 časopisov sa pohybuje okolo 5-10 Sk za časopis…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here