Hromadné odosielanie SMS z PC

0
1736

Dnes som riešil jeden naoko banálny problém. Poslať na cca 100 telefónnych čísel jednu SMS správu. Ani si neviete predstaviť aký problém z toho vznikol.

Používam telefón Nokia a viem že to celkom spoľahlivo ide z Programu Nokia PC Suite (dnes už nahradený novou verziou Nokia Ovi). Tak si v exceli ešte posledný krát čísla prejdem či sú v správnom tvare bez medzier a lomítiek či iných nechcených znakov…

Skopírujem do textového editora, použijem utilitku PS Pad, kde si na konci riadkov nechám nakopírovať znak „;“ pre oddelenie čísel tak ako to Nokia PC Suite chce. Skopírujem čísla do kolónky prijímateľ, čísla sedia všetko ok, akurát SMS, ktorú mám pripravenú na 160 znakov sa rozdelila na 3 správy po asi 70 znakov.

Googlim, snažím sa zistiť v čom môže byť problém, spomínam si, že raz som to riešil aj na nejakom telefóne, potom pomohlo iba zmeniť vnútorný jazyk telefónu… Nenachádzam nič. PC Suite je teda pre mňa nepoužiteľný.

Idem na Ovi. V Ovi je jeden problém a to ten, že neviem ako tam dostať čísla naraz tak aby Ovi pochopil, že to chcem na viacero čísel. Ovi nechávam ako krajné riešenie, kopírovať 100 čísel sa mi veru nechce po jednom do Ovi, najmä, keď jedno musíte vložiť tak, že najskôr treba urobiť dva úkony v Ovi… Júúúúj :(

Googlim. „Posielanie sms z pocitaca“. Mobil Edit. Fayn, stahujem, inštalujem, inštalujem telefón, našlo, fayn, študujem ako vloažiť správu, je to ako v PC Suite ale musíte to mať v jednom riadku. Používam PS Pad – fukciu zlúčiť riadky a idem na to. Zvláštne že musím SMS skracovať o asi 3 znaky ale Ok. Čo je najzvláštnejšie, že miesto asi 85 SMSsiek, ktoré chcem poslať mi píše, že posiela 170 SMSiek… V Mobil Edit ide akýsi graf, strašne pomaly, symbolizujúci odosielanie SMSiek, čakám, asi 20 minút, potom to vyhlásilo nejakú chybu. Nahnevaný Mobil Edit zavieram.

Googlim. Nič.

Ok, idem kopírovať po jednom čísla z Excelu do Ovi. Trvá to asi 10 minút, mám to. Dávam odoslať. Ale čo nevidím, zobrazuje sa mi akýsi zoznam čísel na ktoré zrejme Ovi nevie poslať SMS – pred každým číslom sú uvodzovky. J***e ma!

Kopírujem čísla do textového súboru a kopírujem ich odtiaľ do Ovi. Wau, SMS poslané, pol dňa v ťahu.

Rok 2012… Gratulácia….

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here