Google +, používate ho? Ja stále nechápem prečo by som mal.

1
822

Ale áno som tam zaregistrovaný, mám tam aj asi 10 priateľov, ale v čom je taký úžasný, že teraz všetci prejdeme na Google+ ? Stále mi to akosi nedochádza…

Ale nejde mi len o mňa, na blogoch, Tweetri, IT stránkach, všetky sú pobláznení že sa dajú vytvárať firemné Fun stránky, wau… Neskutočné :)

Vzľadom na to, že na súkromnom konte Facebooku mám asi 200 priateľov (a dosť si strážim, aby to boli iba ľudia ktorých naozaj poznám = keď sa streneme na ulici, pozdravíme sa) a na Google+ mám asi tak 10 ľudí, je pre mňa Google+ automaticky nezaujímavý…

Jasné, nemám priateľov v IT komunite, ktorí žijú v IT nadšení, ale aj tak, dobre, vy čo máte, teraz ste na Google+ a teraz čo? Lebo ja chcem vedieť že čo budete teraz robiť, budete používať aj Facebook aj Google+, prípadne keď príde nejaká tretia „úžasná“ sociálna sieť, tak budete na troch kontách?

Neurazte sa teraz na mňa niektorí ale príde mi to ako detská ješitnosť a potrebujete proste vyskúšať iné pieskovisko, lebo má neokukané prostredie, a tak sa trošičku vyhrať a keď sa Vám to zunuje, tak si nájdete nejaké tretie alebo sa vrátite na to predošlé….

Kedysi bola takáto bitka o chatovací program. Najprv bolo IRC, potom sme postupne migrovali na na ICQ, potom prišiel Skype, na ktorom sa dalo telefonovať, tak samozrejme všetci rýchlo na Skype a do toho ešte niekto sem-tam požíval niečo iné, tak keď som chcel byť na internete IN a všetkým ukázať že a JA som online, tak som musel mať 3-4 programy na chatovanie.

Neskôr som sa nasral a všetkým oznámil, že ja zostanem iba na Skype, a kto chce nech si ma nájde tam.  Následne prišiel Facebook so svojím chatom a myslím že ešte pred ním Gmail chat, čo vlastne mal postupne „každý“ tak už mi odpadlo aj občasné prihlásenie sa cez nejaký webový softík na ICQ aby som niekoho vyhľadal, zanieteného ICQ-istu :-)

Dobre, späť k téme Google + pýtam sa, aj Vy budete na 2-3 sociálnych sieťach naraz (rozumej Facebook, Google+ a ešte nejaké tretia, ktorá podľa mňa určite príde, Twitter si myslím že je trošku mimo tohto), nejako si ich prepojíte a „popri“ práci nebudete robiť nič iné iba preklikávať všetky sociálne siete na ktoré ste prihlásení?

Aby som nebol za „noobku„, tak som si pozrel aj nejaké videá o Google+ a o jeho úžasnosti: (dávam jedno dokonca v slovenčine, i keď je ich mnoho a možno (asi určite) lepších aj v angličtine)

 

A hovorím si, dobre, idem teda myslieť konštruktívne, ok, myslím, že by sa dalo vymyslieť, a možno je teda aj v tomto Google+ nejaká funkcionalita, ktorá je natoľko úžasná a odlišná od Facebooku že to bude stáť za to…

Ale nemyslíte že potom rovnakú vec implementuje Facebook a bude so svojím nádskokom v počte používateľov aj tak neprekonateľný?

Ja nie som nejaký zástanca Facebooku, a keď si myslím že e to vcelku užitočná vec, tak isto ako je užitočná vec aj Google+, len nie celkom chápem ako sa potom rozdelí trh, koho budem kde zhánať, jedného raz tam a druhého tam… Nepohodlné, nepraktické.

Jedno je však isté, na Facebooku, na Google+ a všade inde sa dá neskutočne ryžovať na reklame, cieliteľnosť reklamnej kampane je taká užasná ako v nijakom inom médiu. Preto sa Googlu oplatí do toho ísť napriek tomu, že to vidím na jasnú dvojku na trhu…

Iný názor? Prosím do diskusie.

1 komentár

  1. Pekný názor z Twittra: RT @yakubhu RT @andysynak: RT @janrosa: 2011 – Google+ je zbytocna socialna siet, mame Facebook! 1998 – Google je zbytocny vyhladavac, mame AltaVista!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here