Formát online – videoreklamy. Takýto môže byť

1
960

Poznáte to, otvoríte si nejakú webovú stánku a vyskočí na Vás nejaká hudba, prinajlepšom celkom aj vkusná, na jej neželaný štart však nieje každý návštevník pripravený.

Tvorcovia online reklamných videoformátov či samotní webmastri ktorí umiestňujú na www stránku zvukovú vložku, ktorá sa automaticky spustí ihneď po načítaní stránky, si mnohokrát neuvedomujú obrovské riziká a z pohľadu marketingu by som povedal až „smrtonosné“ – hrozí že návštevník kvôli tomu stránku až úplne opustí.

Dôvody:

  • návštevník ma na svojom pc pustenú inú hudbu
  • návštevníkovi daná hudba nie je príjemná
  • návštevník si otvoril viacero stránok naraz a nieje (bohužiaľ dnes na to žiaden výrobca prehliadačov nemyslí) identifikovateľné z ktorej stránky tá hudba ide

V prvých dvoch prípadoch ide o to, ako rýchlo návštevník je schopný na stránke nájsť tlačítko na deaktivovanie hudobnej vložky v tom tretom je to úplne jedno, ide o to ako rýchlo identifikuje z ktorej stránky zvuk ide a ako rýchlo nájde deaktivačný odkaz…

V poslednom čase sa však čoraz viac aplikuje video reklama. Nie klasická animovaná bannerová reklama, ale hraná video reklama takú ako poznáme z TV. Ako však vyriešiť rébus aplikácie takéhoto formátu reklamy a neodradenie návštevníkov stránky?

Momentálne beží na jednom nemenovanom slovenskom spravodajskom serveri jeden príkladný formát video kampane. V mieste reklamného videa je akýsi náhľad a odkaz spustiť zvuk, prípadne video beží ale bez zvuku (ktorý môžete samozrejme tlačidlom aktivovať).

Takýto formát ja osobne najviac preferujem a považujem za najmenej rušivý element čo sa ozvučenia webovej reklamy týka. Na záver by som rád pre prevádzkovateľov www stránok nechal jeden veľmi dôležitý odkaz. Neverte prieskumom, demagógiu a tvrdeniam PR agentúr že ozvučná reklama automaticky spúšťaná aj so zvukom na www stránke nieje dôvod na opustenie www stránky. Spolu s pop-up reklamnými formátmi sú najčastejšími príčinami degradácie mena portálu alebo podnetom k úplnému opusteniu www lokality.

Treba si uvedomiť, že PR agentúry sú za predaj reklamy neskutočne dobre platené a často krát musia umiestniť nejaké minimálne množstvo daného reklamného formátu, takže je samozrejmé že Vás budú ubezpečovať o 100% žiadnych následkoch, …

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here