Firmware na HP… (to nieje podstatné) 3055

3
1636

Úvodom tohto článku chcem upozorniť ja jav na mojom blogu veľmi nevídaný. Mám totiž milión možností a zápiskov, čo treba do blogu napísať, koho zvoziť (práve ma aktuálne napadá že od SaS až po čierne Windows ktoré nám „oficiálne“ nainštalovali v jednej z PC predajní do notebooku).

A čo, vec úplne pre mňa ani v najlepšom sne nepredstaviteľná – idem chváliť HP. Áno, tú firmu, ktorá ma mizernú podporu svojich produktov, ktorá má mizerný servis a mizerne drahé tonery a mizerné inštalácie ešte mizernejšieho softwaru k ich produktom.

Mám totiž, ako som už dávnejšie písal, doma LaserJet 3055, ktorý používam aj ako skener. Táto tlačiareň bola vyrobená keď práve dofrčal na trh WinXP a tak ovládače sú všetky primárne na XP. Keď som prešiel z XP na Visty (nešťastný to krok J ) mohol som tlačiť ale nemohol som skenovať – veď načo, HP proste k Vistám obslužný software nedodáva a ich odpoveď zo supportu znela v štýle „jááááj, táto stará tlačiareň? Ale prepána, veď si kúpte novú! J“.

S vedomím, že v predchádzajúcom odstavci nie je dokončená „myšlienka“ pokračujem ďalej. Na Windows 7 – predstavte si, ide aj skenovať. Ťap – ťap – tap. Ale išlo iba 150dpi (aj to iba cez USB kábel, aj keď tlačiareň sa samozrejme pre svoju fukcionalitu sieťovej tlače pomocou pripojenia cez RJ45 kábel (klasický sieťový) používa najmä v cez sieť, takže keď chcem skenovať, pripojím si ju vlastne druhý krát cez USB, tento paradox sa však snažím neuvedomovať si a som rád, že môžem skenovať).

S vedomím, že som znova posral odstavec sa budem snažiť teraz uz priamočiarejšie: potreboval som vyriešiť, že môžem skenovať iba v 150dpi. Tak som si našiel na stránkach HP takúto vychytávku:

(áno je to pre Windows XP, aj keď používam Windows 7 chcel som to skúsiť, veď predsa – firmware a OS sa predsa nemôžu byť – resp. môžu ale, … ale HP!… povedal som si), ale problém sa nevyriešil, tak pozerám ešte na stránku HP a našiel som toto:

Inštalovalo sa dlho a sledoval som s napätím:

Vzišlo z toho toto (áno, programátori vedeli, prečo tam majú dať takého smajla (pretože inštalovať software k HP a úspešne je naozaj veľký úspech) )

A predstavte si, a teraz to príde! Idem skúsiť že 200dpi – prvý krát mi obslužný software spadol a hovorím si, „to sme dopadli Fero“ (inšpirovaným týmto videom), už nebudem môcť ani posraných 150dpi… Ale napodruhé, napodruhé pánové!!! Jou, že dal som 200dpi, a dal som aj 300, dokonca, a tomu som naozaj nechcel veriť išlo aj 400dpi. A to už som chcel vyprovokovať hada bosou nohou a hovorím si 600dpi to nezvládne: a predstavte si (doriti), dal som!

Hurrá HP! Smekám klobouček!

3 KOMENTÁRE

  1. Náhodou, odkedy som inštaloval tlačiarne HP na Ubuntu, nedám na ne dopustiť! Inštalácia v priebehu minútky, idú ako víno, aj USB, aj ako nazdieľané do siete a aj tie cez LAN.
    HP by sa malo vykašľať na software a venovať sa len železu. Na Windowsoch nadávam vždy, keď s tým musím robiť.

  2. Ahoj, ďakujem ti za tento príspevok, potrebovala som tento problém vyriešiť rovnako ako ty.
    Mala by som ešte otazku, ked som naištalovala do PC FIRMWARE UPDATE aj so smajlíkom :) tak aj tak mi to nefunguje, iba mi napíše že inštalácia bola kompletná. Potrebujem ešte pravdepodobne nejaký zdroj… Vieš mi prosím ťa poradiť ako postupovať ďalej?
    Ďakujem.

  3. Po prechodu na Wind.7 sa 3055 automaticky inštalovala,ale scanner nechodil(tlačím na inej tlačiarni,na tejto nemám toner). Skúšal som všetko možné,no stále nič. Až som skúsil tvoj postup,stiahnuť HP Laser Jet Fix Scan Utility pre Windows XP a FUNGUJE TO!! Veľmi Ti ďakujem!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here