Filmový priemysel zobuď sa

0
2131

Trošku nerozumiem tomu, ako stále filmári plačú, že bez podpory štátu by tu nevznikli nijaké filmy, a že si film na seba nezarobí, že musia zháňať rôznych sponzorov a že aj bez nich je to vlastne mínusová záležitosť. Potom ma tak napadá, že z čoho majú ti herci postavené tie baráky, ale nie toto som chcel.

Áno, lístky do kina sú drahé, všetci to vieme, ale aj keby boli lacnejšie, jednoducho už nie sme tá generácia ktorá tak nadšene chodí do kina. Chodíme, ale nie je to v prvom rade film prečo tam ideme. Je to atmosféra, priatelia, nová frajerka lebo iba cnosť za tým presoleným popcornom s colou.

Dnes je doba vysokorýchlostného internetu. Máme torrenty, áno, ale prečo máme torrenty? Myslíte, že si sťahujeme filmy, lebo ich chceme zabiť? Hovno. Sťahujeme si filmy, pretože ich chceme pozerať a nikto nám ich neponúka na našich televízoroch ale najmä počítačoch, notebookoch a tabletoch za rozumnú cenu cena / výkon  ale HLAVNE:  šírka ponuky / jednoduchosť ovládania.

A pritom by sme niektoré filmy možno aj radi podporili. Určite, si myslím. Viem, že niečo sa chystá ale prečo napríklad na konci filmu nie je niečo v štýle „Páčil sa Vám tento film? –  Pošlite nám 10 centov alebo 10 eur, alebo 100€ ak ste arabský šejk“, do prdele. Prečo všetci plačú a nikto s tým nič nerobí.

V Amerike si vedia filmy na seba bez problémov zarobiť. U nás nie takým spôsobom ako v Amerike ale predsa si myslím že sa to dá. Ale musíme ísť na to inak. Vytvorme platformu. Ak sú ľudia ochotní zaplatiť 10€ za prístup na torrentové fórum, tak sú ochotní aj zaplatiť za film. Treba ale veľmi rozumne vymyslieť ako.

Nie, už to nejde klasickým spôsobom a preto sa vyserte všetci na kiná a začnite ponúkať NOVÉ FILMY online, alebo okamžite po skončení premietania v kine. Pretože niektorí (obrovská väčšina z nás) už do kina chodiť nechce. A tiež si myslím že sa hovno robí pre to aby sa tie filmy chytili aj v zahraničí, kde je potenciál ďalšieho speňaženia. Online, preklad, alebo aspoň titulky, užívateľsky jednoducho a dostatok filmov na danej platforme.

A oslovte pokojne to torrentové fórum, nech vám urobí marketing. Prečo nie? Ak pre mňa bude jednoduchšie zaplatiť 1€, kliknúť „sem“ a okamžite pozerať film, prečo by som si ho mal sťahovať z torrentov, plniť si disk a vôbec čakať kým sa mi stiahne. Sme v rýchlej dobe a ľudia to chcú využívať. Vy si nasekáte billboardy po diaľničnom obchvate a čakáte že za Vami prídu zákazníci do kina, kde majú nechať 20€ za lístky, colu a popcon! Haló budíček, je rok 2014.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here