Dotykové telefóny: „jeden blbec čo to vymyslel a druhý (ja), čo som to kúpil!“

0
1082

Dnes sa mi dostal do uší tento názor na mobilné telefóny / smartphony s dotykovými obrazovkami. Musím povedať, že som sa potešil, pretože môj názor o tom, že dotykové displeje nebude možné reálne vo veľkom nasadiť tam, kde treba veľa písať, čo mobilné telefóny, najmä v rukách elektronickej komunikácie chtivého užívateľa.

Je pekné že máte iPhone, je pekné že máte HTC Desire alebo SE Xperiu či iný telefón iba s dotykovým displejom, realita je však taká, že ak chcete zavolať niekomu, koho nemáte medzi častými / poslednými volaniami (musíte si kontakt vyhľadať v kontakliste), a povedzme kráčate, máte smolu. Musíte zastaviť, naťukať správne meno alebo aspoň jeho časť a môžete pokračovať v chôdzi.

Nehovorím o nejakej plnohodnotnej textovej komunikácii, kedy som e-maily alebo SMSky písal počas šoférovania bez toho aby som sa musel na mobilný telefón pozerať  – tie fyzické tlačítka, totižto narozdiel od virtuálnych na displeji telefónu cítite svojim hmatom na prstoch a viete presne čo ste stlačili a koľko krát.

Dobre, čo ak ale chcete držať krok s trendmi a zároveň mať tlačítkový telefón. Ja osobne to práve riešim, a mám takúto analýzu:

1) iPhone – úplne najlepšie sa ovládajúci telefón s úplne najúžasnejšími vychytávkami. Problém je, že klasická tlačítková (tvz. hardwarová) klávesnica tu neexistuje…. a skončili sme :(

2) Blackberry – super QWERTY klávesnica, problém je, že operačný systém je výlučne od Blackberry, nič moc pre tých, ktorí chcú držať krok s aktuálnym tredom, ktorému momentálne, hlavne u nás vedie operačný systém Android….

3) Hybrid medzi dotykom a tlačíkami a zároveň s Androidom:

a) HTC Chacha

b) Samsung Galaxy Y Pro

c) Motorola Fire

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here