Dnes krásny hokej Slovensko – USA

0
188

Kto dnes pozeral reprezentačný duel na podujatí s názvom Nemecký pohár z mesta piva z Mníchova na STV2 o 16.10, musí mať dnes večer zaručene dobrú a pozitívnu náladu.

Chalani nastúpili v pomerne mladej a “neskúsenej” zostave, no po 5-10 minútach sledovania ste mali pocit, ako keby hral spolu nejaký super zohraný tím riadne namotivovaných a skúsených borcov. Nebojácne sa pustili do súpera a vypracovali si niekoľko skvelých príležitostí. Z jednej z nich hneď v úvodnej tretine strelili gól a tlačili súpera ďalej, v prvej tretine ho priestrieľali 15-10.

Občas som mal z hry pocit, že tím USA zložený síce viac-menej iba z hráčov ktorý hrajú nemeckú ligu, pozerajú že čože sa to len deje a naši chalani peknými kombinačnými akciami aj v prechode pásmami robili radosť divákom.

Dva góly Michela Miklíka, Pieštanského odchovanca, hráča majstrovských Košíc, stanovili nakoniec konečný výsledok 2:0 po druhom góle v záverečnej tretine.

Ku kauze mnohých “ospravedlní” sa z pozícií skúsených starších hráčov ako je Šatan by som povedal, že je iba dobre že sme mohli zložiť takýto mladý tím, chalani sa dobre zohrajú pre budúce pôsobenie, a hlavne: nech hrajú tí, čo hrať chcú. Bolo to neskutočne vidieť na ľade, chalani naozaj veľmi veľmi chceli, dali do toho srdiečko, a možno z hora trošku pomohol / prihovoril sa k štastene aj Pali Demitra, ktorého číslo #38 mali všetci chlapci na drese ako spomienku na tohto velikána slovenského hokeja a určite úžasného človeka.

S veľkou spokojnosťou čítam články s vyjadreniami trénera, novopečeného kapitána Dominika Graňáka a strelca dvoch gólov Michela Miklíka a teším sa na zajtrajšie vystúpenie proti Nemecku, ktoré je taktiež vysielané v priamom prenose na STV2 so začiatkom už 14:25.

Foto je zo SME.sk (dáfam, že sa nikto nebude hnevať)