Desktop je mŕtvy. Definitívne! / Dokážete používať na prácu Tablet/Pad?

4
1603

AMD  upúšťa od výroby klasických procesorov a plne zameriava svoju procesorovú divíziu na mobilné platformy a jeden z popredných výrobcov desktopov ohlasuje v podstate rovnako smerujúci krok vedúci k mobilným platformám. Myslím, že aj najväčším zástancom desktopov po týchto vyhláseniach musí byť jasé že desktop je definitívne mŕtvy.

Ja som už dávnejšie vyhlasoval, že konzoly berú desktopom svoju gro základňu užívateľov: hráčov. Áno, jednoducho robiť hry pre desktopy vďaka nadpolovičnej distribúcii hier prostredníctvom pirátskych kanálov zdarma sa výrobcom neoplatí, a je omnoho viac ziskovejšie / menej nákladné na protipirátske ochrany distribuovať hry cez konzoly, kde je pirátstvo na smiešnom percente.

Dovolím si tu spomenúť jednu z mála výnimiek tohto zabehnutého systému a to sú hry od spoločnosti Blizzard. Nehovorím, že nemožno stiahnuť pirátsku verziu ich hier, ale ak raz objavíte čaro Battlenetu, … očarení určite vedia o čom hovorím. Obrovský úspech hry World of Warcraft, ktorú nielen že si musíte kúpiť originál, ešte musíte aj mesačne platiť za hranie, … a nedávny masový StarCraft 2 ošiaľ rovná sa obrovským ziskom tejto vývojárskej spoločnosti, nepochybne najviac zarábajúcej v oblasti PC divízie na svete.

Vráťme sa ale späť k desktopom… Schválne, kto z Vás ešte používa desktop? Podľa mňa tento článok všetci čítate na svojom laptope, je to tak?

A teraz k druhej kontroverznej téme: nedávno jeden významný človek z oblasti PC vyhlásil, že na svoju prácu používa výhradne iPad / resp. nejaký ten malý tabletík… Tomuto som nie celkom porozumel, ako je to možné? Ide o marketingový ťah a jeho vyhlásenie bolo zaplatené?

Aký je Váš názor, viete si predstaviť svoju prácu vykonávať na iPade? Dobre, na nejakom inom zariadení tejto kategórie?

 

 

4 KOMENTÁRE

  1. Pocitac na pracu (nie hranie alebo ine) je tu vzdy len na pracu a zavisi od danej prace co je na to vhodnejsie … desk, nb, palm, ipad … to ako keby som ja povedal ze pre 300 ludi denne hadzem halusky pekne rucne z dienka, lebo je to lahko prenosne a staci ;)

  2. Hmm, áno máš pravdu, poňal som to všeobecne, ale diskusia mala byť práve preto osobnejšia, pýtam sa práve Vás, či používate desktop alebo nie, a či si viete práve tú svoju prácu predstaviť na pade…

  3. desktop jeste neni mrtvy ale bude a to presne kvuli vam, pac mate v te sve kebuli ho*** protoze si ty svoje tabletiky,nooteboky atd.. radi kupujete na doma protoze nedelate nic jineho nez se valite na gauci a cumite na televizi, ano chapu ze je zde nekolik lidi kteri potrebuji mit pocitac pri sobe a cestuji velmi casto a to vy jste vyridily desktopy, vy co tomu nerozumite a verite kazdejm zvastum v tescu atd.., dekuji za konec desktopu plackari a podobni

    s pozdravem verny desktopar.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here