Deň D na ČT. Trefa do čierneho!

1
929

Mali ste už niekedy fakt dobrý podnikateľský nápad ale nemohli ste ho zrealizovať, pretože Vám chýbali peniaze. Táto „reality show“ to všetko rieši.Predvčerom v noci keď som nemohol zaspať som „šťukal“ kanále na diaľkovom ovládači (moja obľúbená činnosť, asi ako každého chlapa), a narazil som na tak fantastickú reláciu uvádzanú v repríze na ČT1.

Ide o reality show, kde sa môže ktokoľvek prihlásiť, prísť predstaviť svoj projekt a chcieť od investorov sumu myslím až do 2 miliónov CZK.

Maličký háčik je v tom, že investori sú to nie iba tak nejaký, ale naozajstní skúsení odborníci na investovanie. Napríklad Ondrej Bartoš, ktorý sa už 10 rokov zaoberá začínajúcimi projektami, ďalej je tam bývalá ministerka pre informačné technológie v ČR, prvý šéf českej pobočky Microsoftu, majiteľka softwarového koncernu, ktorý vyrába riešenia pre obchodné firmy a reťazce, posledným človekom (prvej série, ktorú som začal od prvého dielu včera pozerať cez www.ceskatelevize.cz) je originál Japonec žijúci v ČR – majiteľ cestovnej kancelárie a reštauračnej siete s ázijskými jedlami.

Je veľmi  zaujímavé sledovať reakcie, otázky týchto investorov z jedného dôvodu. Ak ste sa niekedy čo len možno trošku snažili získať investora – ja niekoľkokrát :-), nikdy som sa k takémuto typu investora nedostal. Majú presné a trefné otázky, vedia dokonale odhadnúť rizikovosť, návratnosť a ak sa im projekt páči – investujú. Okamžite si podajú ruky so šťastlivcom.

Preto, že sú to naozaj bohatí ľudia, schopní bizsnimani, výborní manažéri, skúsení investori, ktorí si svoje peniaze dlhoročne a krvopotne zarobili (samozrejme s dobrým nápadom), sú ich názory tak obrovsky cenné, že je pre mňa neskutočná česť pozrieť si ich „naživo“ pri ich rozhodovacom procese a počúvať, ako „nahlas myslia“.

Treba ešte dodať že o všetkých projektoch ktoré tam ľudia predstavujú, nemajú investori vopred žiadne informácie, všetko sa deje „online“, bez prípravy.

Naozaj cool. Viac info: www.ceskatelevize.cz/dend

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here