Úvod Technológie Software Dal som zaň 10tis a nepoužívam ho.

Dal som zaň 10tis a nepoužívam ho.

0
664
Niekedy v priebehu roka 2006 som sa zúčastnil VEREJNÉHO testovania Beta verzie vtedy pripravovaného kancelárskeho balíka MS Office 2007 . Dnes toho ľutujem… Prečo? Čítajte ďaľej…
Uvoľnená betaverzia bola dosť silne mediálne propagovanáa bola súčasťou asi všetkých CD/DVD médií dodávaných zdarma ku drvivej väčšine PC časopisov. Nainštaloval som ju a začal používať. Keď potom v januári 2007 Microsoft ukončil testovanie, a ja som mal v Outlooku 2007 všetky svoje e-maily, v novom formáte Excel, Word a Powerpoint súborových formátov som mal uložené svoje dokumenty, a s kancelárskym balíčkom som bol spokojný, rozhodol som sa, že si produkt zakúpim.

Bol vtedy na Slovensku dostupný iba v anglickej jazykovej mutácii (slovenský preklad bol až v marci myslím), čo som nepovažoval za problém nakoľko som anglicky jazykovo schopný a dokonca programy mi viac vyhovujú v angličtine ako v slovenčine (som dosť veľký zástanca anglického jazyka, dokonca aj mobil mám v angličtine).

Po čase používania som zistil, že občas potrebujem napísať list (alebo blog) kde nechcem aby boli v slovenčine chyby a potrebujem slovenskú gramatiku. Obrátil som sa na Microsoft, či mi vedia pomôcť, že by som chcel do anglickej mutácie Office 2007 dostať podporu kontroly pravopisu v Slovenskom jazyku.

Odpísali mi, že si ho môžem objednať a stiahnuť. To by bolo celkom fajn, keby za to nehcceli poplatok1056 Sk… Na moju rekaciu že sa cítim byt dotknutý, a zdá sa mi to nespravodlivé, som dostal odpoveď, že mi nikto nekázal betaverziu používať, bla bla, a že jediná možnosť je si to zaplatiť. Ale že napíšu sťažnosť, a ďakujú za môj postreh.

Nikdy som si tú slovenčinu neobjednal ani nestiahol. Aj kôli tomu, že som oneldho prechádzal na iný počítač a tam som si už MS Office nekupoval. Ani anglický ani slovenský. A už nikdy neobjednám a nestiahnem a Office nekúpim. A samozrejme dnes už produkt nepoužívam. Trochu na truc, ale hlavne zo zdravého rozumu.

Dnes moje rozhodnutie zakúpiť si tento produkt beriem ako chybný krok. Cenovú politku na tento produkt vnímam veľmi negatívne a nemožnosť preniesť si produkt na iný pc dokonca až za absurdnú. Čiastočne to začal chápať aj Microsoft , ale veľké konkurenčné produkty zo strany alternatívnych výrobcov (Dokumenty Goolgle , či veľmi sa v poslednej dobe zlepšujúci sa Linux ) čoraz viac vystrkujú rožky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here