Bolo naozaj nutné zrušiť od 1.1.2012 prijímové doklady?

3
1184

Toto je podpora podnikania? Zrušiť prijímové podkladničné doklady a nanútiť všetkým registračné pokladnice? Birokracia miesto zjednodušovania?

To nešlo nijako inak, bez hádzania polien pod nohy už tak chudobným a zadĺženým podnikateľom zamedziť podvodom? Nemali by sme začať od hlavy ktorá smrdí od ryby? Nie, nenapísal som to naopak.  Nech najskôr zefektívnia legislatívu ako takú, umožnia vybavovať podnikateľom elektronicky všetky potrebné formality JEDNODUCHÝM SPôSOBOM.

Potom sa môžeme zamýšľať nad tým, či nebude dobré ak by sme podnikateľov obmedzovali nejakými registračnými pokladnicami. Ja pracujem vo veľkoobchode, registračnú pokladnicu nemám. A ani si ju nekúpim. Budem smerovať všetky platby na účet… Ale počkajte vlastne, podnikateľ už nemá povinnosť viesť účet v banke. A ja ani nechcem. Načo? Neverím bankám!

Hmm, to som v dosť bezvýchodiskovom stave, teraz by bolo asi na čase aby niekto rýchlo urobil ocenený startup budúceho roka: Registracnapokladnicaprevas.sk kde si môžem cez internet urobiť na diaľku prijímový doklad do mojej pokladne. Virtuálnej. To by sa však muselo na nejakej registračnej pokladnici dať nastaviť viacero firiem. A to sa asi nedá, či?

V Českej republike doteraz nemusia mať pokladnicu ani na predajniach. Môžu. Nemusia. Mám taký pocit, že trošku za tým stojí aj lobing výrobcou registračných pokladníc. Asi určite. Lobing je asi za všetkým. Hmm.

Ešte mám vyše mesiaca by som sa s tým nejako popasoval. Mám však iné problémy ako myslieť na to, že musím robiť nejaké uzávierky pokladnice a niekde si robiť lepenčeky do knižky bločkov. Aktuálny problém, vážený páni k****i čo ste to vymysleli je, že je slabá kúpyschopnosť, pretože Slováci sú chudobní.

To by ste mali chlapci, v prvom rade riešiť!

3 KOMENTÁRE

  1. Neda hej, kazda je registrovana pod nejakym cislom na nejakom urade na nejaku spolocnost. Jednu… Tak nič… Nedostaneme cenu za startup :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here