Úvod Auto-moto Ako som zostal uveznený v podzemnom parkovisku

Ako som zostal uveznený v podzemnom parkovisku

0
745
Alebo zamyslenie nad tým, ako rozmýšľajú personálne agentúry, mestá pri stanovení parkovného, a tak….

Momentálne som bohužiaľ bez práce. A poznáte to, čakajú Vás pracovné pohovory. Tak som si to celkom šikovne rozganizoval 5 pohovorov v jeden deň v Bratislave. Pôvodne som chcel ísť vlakom pretože moja finančná situácie je už dávno celkom mínusová, ale nakoniec som sa rozhodol predsalen posledné (požičané) korunky investovať do nafty a ísť autom. Nechcel som riskovať upotený dojem z cestovania hromadnou dopravou a že sa nestihnem na všetky termíny načas presunúť MHD/peši.

Po ceste sa mi auto pokazilo. Našťastie nič vážne, ale musel kúpiť a vymeniť súčiastku na aute. Zostalo mi v peňaženke posledných 30 Sk. Vôbec som si vtedy neuvedomil, že idem do Bratislavy a do centra na pracovný pohovor do personálnej agentúry, a že budem musieť niekam  zaparkovať.

Trklo mi to až v BA v centre pri vstupoch na parkoviská, kde som si prečítal tabule oznamujúce cenu parkovania (100 Sk na hodinu jednotne skoro všetky parkoviská) a vtedy som si uvedomil, v akej som … zadnici. Snažil som sa aj chvíľku nájsť nejakú „bočnú uličku“ bez platenia parkovného ale márne.

S narastajúcim časom,  som si povedal, že to budem musieť bohužiaľ riešiť až potom, pretože pracovný pohovor bol pre mňa enormne dôležitý. Vošiel som teda do jednej z podzemných garaží a utekal na pohovor. Po ceste som telefonoval s pracovníčkou agentúry, ktorá ma nebola schopná po telefóne naviesť od McDonaldu na Hviezdoslavovom námestí na Ventúrsku ulicu. Poradil mi jeden ANGLIČAN (!) a bez mihnutia oka ma navigoval….

Po absolvovaní pohovoru som sa vrátil na parkovisko a telefonoval, koho v BA poznám.  Týmto chcem poďakovať môjmu záchrancovi, ktorý neváhal, prifrčal na aute s 200 Sk ktoré som musel za hodinu aj 15 minút za parkovanie utratiť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here