Ako skoro bude DIGI SPORT v ponuke Magio TV od Telekomu?

1
1420

Nie je to ani tak veľmi dávno čo som písal o tom ako ma vytáča, že neexistuje právna úprava toho, že si nejaká televízia založí vlastný program, kúpi exkluzívne vysielacie práva napríklad na Corgoň ligu (Digi TV so svojim DIGI TV) a nikomu nemusí práva ďalej prepredávať, takže jediná možnosť ako pozerať Corgoň ligu, je si kúpiť (okrem toho, že doma máte napríklad UPC) ešte aj DIGI TV.

Dnes Slovensko obehli tlačové správy o tom, že Telekom kúpil DIGI TV. To nie je pozitívna informácia, pretože sa monopolizuje trh, ALE zase pozitívna informácia, myslím že veľmi skoro pribudne DIGI SPORT program do Magio TV a možno (v kútiku duše) aj do ponuky ostatných (Telekomu konkurečných) TV operátorov.

V tlačovej správe sa píše, že DIGI a Telekom spolu jednali už niekoľko mesiacov, a to možno vidieť aj na ponuke programov. Jediné totiž, čo držalo DIGI nad vodou bola práve DIGI SPORT a to, že ich Telekom kúpil za týmto hlavným účelom, si nedovolím váhať ani na chvíľku. Práve aj pre to, že vyjednávanie trvalo nejaký čas, z DIGI sa zrejme postupne vytrácali prémiové platené programy (viem, že tam bol určite minimálne jeden program pre dospelých, dnes ho tam veru nevidím):

digi1 digi2 digi3

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here