Ako najlacnejšie kúpiť StarCraft 2

0
672

Napriek zlej finančnej situácii mi po odohraní 7 hodín z „kupónu pre priateľov“ (a tiež netreba pozabudnúť na mesačné hranie beta-verzie) jednoducho nedalo (závislosť, áno priznávam) rozhľodol som sa „že musím“.

Treba však priznať že samotný nákup predchádzali viaceré konzultácie s „hernými kamošmi“, najmä konštatovanie, že „to čo teraz spravím pochopí iba málo ľudí“, a naozaj sa stalo.

Aby som sa dostal ale konečne ku téme. Starcraft2 má oficiálnu cenu 59,9€, za ktorú si ho môžete kúpiť na StarCraft2.com. Dosť. Iste si povie každý z Vás. Budem citovať teraz jedného priateľa aby som túto fakt peckovú cenu zľahčil: „Ak to má byť zase ďalších 10 rokov jednotka medzi stratégiami, cena je vlastne symbolická“. A musím povedať, má pravdu. Ak si niekto z Vás pamätá, kedy StarCraft1 vyšiel, aké boli ohlasy, a v podstate ešte dnes sa v ňom hrajú turnaje, čiže hru by som z multyplaerového hľadiska (z hľadiska hry pre viacerých hráčov) prirovnal k takým turnajovým stáliciam ako Counter-Strike, Quake, …

Dobre, poďme teraz končene k téme. Na slovenských online (a zároveň kamenných) shopoch s hrami (nebudem robiť reklamu nikto ma neplatí ) sa dá objednať StarCraft za približne za tých 48-50 €. Problém nastane, keď si poviete, že fayn, teda, idem si za tých 48€ kúpiť hru do ich kamennej pobočky do nákupného centra vo svojom meste (chcem sa hrať predsa teraz a nie o x-dní do kedy mi hra príde poštou)

A tu vznikne problém, kedy ma napadá obľúbená veta zase iného kamoša: „Omyl Marka!“. Do predajne prídete a poviete: „StarCraft2 by som chcel“ a oni Vám povedia: „59,90€“.

A vy na to: ale na internete máte cenu 47,90€. Áno, ale to je cena, pre internetový obchod. V kamennej predajni je cena 59,90€. Fasa, poviete si…

Kamarát mal štastie a uhádal to, dostal ho za 47,90. Ja som sa hádal hádal (resp. presviedčal) a dostal som zľavu 10%. Teda 52,90€. Keď si zoberiete 47,90 + nejaké zhruba 3€ poštovné, prerobil som cca 2€, čož nieje až také zlé.

Na záver: hľadal som na internete ako lacno sa dá, na jednom aukčnom portáli (českom), som hru našiel za 999 CZK (nie však z predajne, tak by som bol opatrnejší), ale je tam garancia funkčnosti Battle-netu, všetko by malo 100% fungovať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here