Ako by mohlo fungovať nové zriadenie tohto štátu?

0
679

V piatok ľudia ukázali, že chcú mať rozhodovacie právo vo svojich rukách a že nechcú vládu lobistických skupín. Veľa sa tu hovorí hlavne o zmene systému, systému celého, volebného ale aj systému správy tohto štátu.

Vo svojom predchádzajúcom blogu som naznačil, ako by takýto systém mohol fungovať. Na Slovensku je 81 okresov. To je číslo, ktoré by stačilo aj ako počet poslancov, čo poviete? Každý zvolený z daného okresu, zastupujúci a kľudne oficiálne „kopúci“ za svoj okres. S napríklad 100 dňovou ochrannou lehotou, následne voleným novým zástupcom ihneď ako bude hocikoľko občanov chcieť – cez internet, keď nejaký kandidát získa napríklad nadpolovičnú väčšinu hlasov, automaticky (kľudne na druh deň) mení aktuálneho poslanca v parlamente. TOTO JE PRIAMA DEMOKRACIA.

O tom čo chceme a nechceme aby sa hlasovalo úplne najpriamejšie – cez celoštátne referendum, napríklad o ústave, či iných dôležitých zákonoch môžeme dať hlasovať priamo cez internet, akonáhle počet hlasov dosiahne určitý počet, bude zákon stopnutý na schvaľovanie v parlamente a automaticky zadaný na schvaľovanie cez internetové referendum.

Tiež si myslím, že o zákonoch sa nemusí hlasovať iba ako o celkoch, ale môžu sa rozdeliť na jednotlivé body a hlasovať priamo za ne, prípadne za rôzne varianty týchto bodov…

Toto všetko sú moje návrhy, ako by to asi malo / mohlo vyzerať. Teším sa na Vaše reakcie / názory.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here